خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772240 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

رسانه و هنر در مقابله با فساد اقتصادی و تشویق افراد سالم نقش ویژه دارد- اخبار اصفهان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:47
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در فرهنگ‌سازی مبارزه درست با فساد ایفا می‌کند گفت: مقابله با فساد در جامعه باید به صورت عملی اجرا شده و مردم آن‌ را لمس کنند در غیر این صورت حرف مسئولان برای مردم بی‌معنا خواهد بود.
رسانه،جامعه،فساد،اقتصادي،تشويق،هنر،زبان،گراني،مجلس،طبيعتاً،نهي

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در رابطه با تاثیر زبان هنر بر فرهنگ‌سازی اظهار داشت: طبیعتاً زبان هنر گویاترین، موثرترین و برّنده‌ترین زبان‌ها در اثرگذاری بر رفتار انسان‌ها، اصلاح آن‌ها و پیدا کردن شناخت درست انسان نسبت به پدیده‌ها و مسائل پیرامون است.
وی ادامه داد: ما با زبان هنر مناسب می‌توانیم بسیاری از آموزه‌ها و فرهنگ غنی اسلام را نیز منتقل کنیم و این یک نوع تاثیرگذاری موثر در جامعه امروز و حتی یکی از ضروریات فرهنگ‌سازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر برای مقابله با فساد اقتصادی است.
عضو هیئت رئیسه مجلس نقش رسانه در فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: زبان هنر و رسانه می‌تواند به گونه‌ای فرهنگ‌سازی کند که هر کس در هر اداره و هنگام مراجعه به یک دستگاه یا مرجعی با مواجه خلاف، ممانعت کرده و از طرفی انجام کار صحیح را تشویق کند و طبیعتاً فرهنگ‌سازی رسانه در اجرای این امر موثرتر خواهد بود.
وی افزود: از طرفی رسانه می‌تواند ایجاد فرهنگ کند که اگر کسی تخلف کرد باید متحمل هزینه‌های فرهنگی و اقتصادی زیادی شود و همچنین اگر کسی کار خوبی انجام دهد، از طریق رسانه در جامعه الگوسازی و الگودهی شود که مردم بدانند همه جامعه دچار مشکل نیست.
حاجی‌دلیگانی با اشاره به انتشار محاکمه مفسدین اقتصادی در رسانه‌ها بیان کرد: امروزه این حالت در جامعه وجود دارد که با وجود برخی از فسادهای اقتصادی توسط بعضی مدیران و افراد مجموعه‌های مختلف که ما هم از این موضوع رنج می‌بریم و بیان می‌کنیم، افرادی هم وجود دارند که سالم کار می‌کنند و زحمت می‌کشند اما متاسفانه این جنبه‌های مثبت و الگوها کمتر مورد تشویق رسانه‌ای قرار می‌گیرند.
وی افزود: بیشتر از تشویق الگوهای مثبت، مفسده‌های اقتصادی بزرگ مطرح هستند که نتیجه آن نامیدی مردم است و لازم است بدون اینکه مرتباً دادگاه‌های آن چنانی نشان داده شود، پیام مقابله با فساد در جامعه نشر و حفظ داده شود زیرا وقتی مردم مبارزه با فساد را احساس و لمس کنند این امر بهتر معنی پیدا می‌کند.
عضو هیئت ‌رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد: برای مثال وقتی رئیس‌ جمهور یا مجلس از برگزاری جلسات بسیار در جهت رفع گرانی حرف می‌زنند و مردم عملاً گرانی را می‌بینند، این حرف‌ها برای آن‌ها اصلا معنی نخواهد داشت و مردم باید سر سفره‌شان بودن یا نبودن و کاهش گرانی را ببینند.
وی خاطرنشان کرد: در مورد مبارزه با فساد هم باید مردم این موضوع را احساس کنند که کسی ‌که مرتکب عمل خطا و فساد می‌شود مورد برخورد قرار گرفته و کسی‌ که خوب کار کند، تشویق می‌شود و این مسئله توسط رسانه می‌تواند به‌صورت درست در جامعه فرهنگ‌سازی شود.
انتهای پیام/174/حبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772240 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.