خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1771360 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:26
در جلسه هیأت امناء صندوق کارآفرینی امید افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید تصویب شد.
صندوق،مالي،مدل،تسهيلات،كارآفريني،اميد،عملكرد،ايجاد،وصول،روست ...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در جلسه هیأت امناء صندوق کارآفرینی امید گزارش عملکرد و صورت‌های مالی منتهی به سال ۹۸ صندوق ارائه و افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید تصویب شد.
نوراله زاده در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق در طی سال‌های ۹۳ تا ۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی در کل تسهیلات پرداختی، رشد ۶۲ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی خبر داد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتباری به مبلغ ۱۱۱۱۰ میلیارد ریال پرداخت شد و در مجموع در سال‌های ۹۳ تا ۹۸ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با ۱۵۴ درصد رشد همراه بوده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین به تشریح شش مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب و کار‌ها اعم از مدل هر روستا یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و ضمن بیان ویژگی‌ها و اهداف دنبال شده در هر مدل به نمونه‌های موفق اجرا شده در سطح کشور اشاره نمود.
نوراله زاده افزود: یکی از شاخص‌های سنجش توان نهاد‌های مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ درصد بوده است، که به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.
وی همچنین با اشاره به اهم برنامه‌های صندوق در سال ۹۹ از ایجاد صندوق‌های خطر پذیر، راه اندازی باشگاه مشتریان و کانون‌های کارآفرینی و ایجاد شتاب دهنده‌های کسب و کار و...
خبر داد.
واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار موثر و هدفمند صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بازدید از طرح‌های صندوق در استان‌های مختلف و رضایت مردم و مسئولین از عملکرد صندوق اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تامین مالی خرد کسب و کار‌ها و علی الخصوص مشاغل روستایی داشته که باعث شده است این صندوق تبدیل به یک نهاد موثر در تامین مالی طرح‌های روستایی و ایجاد روستا‌های بدون بیکار شود.
وی در ادامه نوآوری در مدل‌های تامین مالی و رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار است را از دیگر نقاط مثبت این گزارش برشمرد.
در ادامه این گزارش صورت‌های مالی و گزارش بازرس و حسابرس قانونی قرائت شد و با توجه به مطلوب بودن صورت‌های مالی مورد تصویب هیأت امناء قرار گرفت.
تصویب طرح تفکیک فعالیت‌های تامین مالی قرض الحسنه از طریق ایجاد صندوق قرض الحسنه چند شعبه‌ای زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید با تامین مالی توسعه ظرفیت‌های جدید کسب و کار از طریق ایجاد شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های خطر پذیر و مراکز حمایتی و توسعه کسب و کار‌های نوین و جدید از دیگر مصوبات این نشست بود.
بیشتر بخوانید
تعاونی های برتر صد میلیون تومان وام دریافت می کنند
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1771360 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.