خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780596 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نخست‌وزیر ژاپن متعهد شد انتظارات مردم کشورش را برآورده کند

ایسنا | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:16
نخست وزیر جدید ژاپن امروز (پنج‌شنبه) در نخستین روز کاری‌اش متعهد شد تا دولتش در راستای تحقق انتظارات مردم این کشور عمل کند.
ژاپن،كرونا،وزير،دولت،روز،وزرا،متعهد،ويروس،كاتو،انتصاب

نخست وزیر جدید ژاپن امروز (پنج‌شنبه) در نخستین روز کاری‌اش متعهد شد تا دولتش در راستای تحقق انتظارات مردم این کشور عمل کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کیودو، یوشیهیده سوگا یک روز پس از انتصاب و تشکیل کابینه‌، امروز کار خود را به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن آغاز کرد.
وی به خبرنگاران در دفتر نخست وزیری گفت: دیروز من دستورات لازم را به وزرا دادم و فردا در مراسم انتصاب معاونین وزرا سخنرانی خواهم کرد.
ما باید دولتی را به راه اندازیم که برای مردم کار کند، نتایج ملموس بدست آورد و انتظارات مردم را برآورده کند.
علی‌رغم این حقیقت که نشست دولت قبلی چهارشنبه شب برگزار شد و کنفرانس خبری در سطح وزرا نیمه شب برگزار شد، سوگا در نخستین روز کاری‌اش راس ساعت هشت صبح به وقت محلی در دفتر نخست وزیری حضور یافت.
وی روز چهارشنبه در نخستین کنفرانس خبری‌اش به عنوان نخست وزیر ژاپن متعهد شد تا اقتصاد را احیا کند و ویروس کرونا را تحت کنترل درآورد.
سوگا تاکید داشت که برای پیشبرد سیاست‌های تعبیه شده توسط شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن که به خاطر بیماری از سمت خود کناره‌گیری کرده، تلاش خواهد کرد.
کاتسونوبو کاتو، دبیر کابینه جدید ژاپن گفت: دولت جدید برنامه مقابله با ویروس کرونا را که توسط دولت قبلی در نظر گرفته شده بود، به طور کامل اجرا خواهد کرد؛ برنامه‌ای که اقداماتی را از تضمین واکسن برای تمامی مردم گرفته تا گسترش تست‌های کرونا شامل می‌شود.
وی افزود: مهم‌ترین مساله جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به حالت عادی درآوردن فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و احیای آنهاست.
درخصوص جبهه دیپلماتیک، کاتو گفت:‌ دولت سوگا متعهد شده تا روابط نزدیکی با همسایگان ژاپن از جمله روسیه برقرار کند و مساله اتباع ژاپنی ربوده شده در کره شمالی در دهه‌های 1970 و 1980 میلادی را حل کند و افراد ربوده شده را از طریق همکاری بین‌المللی به خانه بازگرداند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780596 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.