خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1776147 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آزادراهی کرمانشاه شود

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:16
استاندار کرمانشاه روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان - کرمانشاه را مطلوب ندانست.
استان،كرمانشاه،سرمايه،شهرسازي،اعتبارات،طرح،بازوند،مشوق،فني،كمك

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان - کرمانشاه را مطلوب ندانست.
هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با انتقاد از روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان - کرمانشاه، اظهار کرد: علی رغم تمایل چندین سرمایه گذار، تاکنون اقدام خاصی در این خصوص انجام نشده است.
وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه استان کرمانشاه انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح های آزادراهی استان شود.
استاندار کرمانشاه در ادامه از تخصیص 52 میلیارد تومان کمک فنی و اعتبار به طرح های تولیدی و اشتغالزای استان خبر داد و گفت: در راستای تحقق جهش تولید، ۵۲ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری به عنوان مشوق سرمایه گذاری به طرح های اشتغالزای استان اختصاص یافت.
بازوند به شیوه توزیع اعتبارات کمک های فنی و اعتباری استان اشاره و اظهار داشت: مشوق های سرمایه گذاری ابزاری مطلوب برای افزایش اشتغالزایی است و دستگاه‌های اجرایی این موضوع را باید مدنظر قرار دهند.
این اعتبارات باید به گونه‌ای به سرمایه گذاران تعلق گیرد که سبب جهش تولید و اشتغالزایی شود و فرمانداران هم نظارت ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه مشوق وحامی سرمایه گذاری هستیم، گفت: دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند بر اساس اعتبارات توزیعی تا ۵۰ درصد سود بانکی تسهیلات سرمایه گذاری را از محل اعتبارات دولتی پرداخت کنند که به یقین با چنین طرح های حمایتی میل به سرمایه گذاری افزایش می یابد.
بازوند در ادامه به لزوم تسریع در انجام هماهنگی و همکاری وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی برای حل مشکلات دهکده لجستیک کرمانشاه اشاره کرد و افزود: کرمانشاه جزو ۱۲ استان دارای مصوبه راه‌اندازی دهکده لجستیک در کشور انتخاب شده و با توجه به طی مراحل واگذاری زمین به راه آهن، تسریع در روند فعالیت ها جهت انجام امور مربوطه به عنوان ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و توسعه استان ضروری است و نیاز است موضوع تأمین منابع مالی با همکاری وزارت صمت و راه و شهرسازی حل شود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1776147 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.