خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1771619 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مدیران خراسان جنوبی سهم استان را از اعتبارات ملی افزایش دهند- اخبار خراسان جنوبی

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:14
گروه استانها- استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران با استفاده از ظرفیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه‌ها امسال هم سهم استان را از اعتبارات ملی افزایش دهند تا تکمیل پروژه های نیمه تمام سرعت گیرد.
استان،اعتبارات،رديف،مسكن،ملي،معتمديان،روستايي،مديران،پروژه،ا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، محمد صادق معتمدیان صبح امروز در چهارمین جلسه برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: با توجه به این که در آستانه تدوین بودجه 1400 هستیم از مدیران انتظار می رود با تلاش و جدیت هر چه بیشتر نسبت به افزایش سهم استان از اعتبارات سال آینده اقدام کنند.
وی افزود: از دستگاه‌ها انتظار داریم چنانچه برای اجرای پروژه‌ای نیاز به اخذ مجوز دارند، اعلام کنند تا از طریق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه‌های مربوطه، مقدمات کار فراهم شود و پروژه‌ها ردیف دار شوند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ردیف دار شدن پروژه ها تا قبل از شکل‌گیری لایحه بودجه در دولت، شرط موفقیت در اختصاص اعتبار در بودجه است.
وی تأکید کرد: با عنایت دولت در سال جاری در اعتبارات نقدی تخصیص یافته ، به نسبت سال گذشته شرایط خوبی داشتیم و این اعتبارات بر اساس اولویت های تعیین شده به حساب دستگاه ها واریز خواهد شد.
معتمدیان تصریح کرد: تلاش ما بر این است که پروژه هایی که در دهه فجر و نهایت تا پایان سال تکمیل می‌شوند، تخصیص بیشتری داشته باشند، بنابراین مدیران باید پروژه‌هایی که قابلیت اتمام تا پایان سال دارند را به معاونت عمرانی استانداری معرفی کنند.
وی با بیان این که 85 درصد اعتبارات در قالب ردیف های ملی دیده شده‌اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان توانستند با پیگیری‌های خود، چندین برابر ردیف استانی از محل ردیف ملی، اعتبار جذب کنند که این اقدام در نوع خود بی سابقه بود.
معتمدیان خاطرنشان کرد: انتظار این است که مدیران با استفاده از ظرفیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه ها ، امسال هم سهم استان را از اعتبارات ملی افزایش دهند تا تکمیل پروژه های نیمه تمام سرعت گیرد.
وی با قدردانی از اقدامات بی سابقه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بحث احداث واحدهای مسکونی روستایی در سال گذشته، گفت: تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز در برخی از این واحدها با موانعی همراه است که باید دستگاه‌های خدمات رسان هر چه سریعتر نسبت به رفع آنها همت گمارند تا مردم مشکلی نداشته باشند.
استاندار به مشکل محدودیت زمین در بخش عمده ای از روستاهای استان اشاره کرد و گفت: با وجود گستردگی استان، این که پروژه هایی به دلیل نبود زمین متوقف شوند، اصلاً قابل قبول نیست و با سیاست های دولت و استان در تحقق مهاجرت معکوس منافات دارد، بنابراین از بنیاد مسکن و منابع طبیعی انتظار می رود، با تغییر رویکردها نسبت به الحاق زمین به روستاها اقدام کنند تا در هیچ روستایی مشکل زمین نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: سال گذشته پروژه‌هایی همچون احداث مسکن روستایی، نصب نیروگاه‌های خورشیدی و ...
راهکارهایی بود که مهاجرت معکوس را به همراه داشت.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه به ظرفیت خیرین مسکن ساز در پر کردن خلأهای موجود در روستاهای با جمعیت پایین اشاره کرد و گفت: در راستای بهره برداری از توان نهادهای حاکمیتی، طرح های خوبی در قالب اسناد توسعه شهرستان های نهبندان، درمیان، زیرکوه و سربیشه و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی و همچنین بودجه‌های دستگاه‌های معین تجربه‌های موفقی رقم خورد و در خیلی از شاخص‌ها، جایگاه استان را ارتقاء داد.
معتمدیان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست در عمل به تعهدات خود در تفاهم نامه ها جدی‌تر باشند تا روند اجرای کارها شتاب گیرد.
وی به تأثیر حضور نهادهای حاکمیتی در افزایش سهم اعتبارات استان اشاره و تصریح کرد: این اعتبارات که در پروژه‌های عمرانی هزینه شده، نقش مؤثری در تحولات شهرستان های مرزی داشته است.
چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور همه دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با سه دستور کار بررسی و تصویب اولویت‌های پژوهشی استان مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و شهری و آمایش سرزمین و ارائه گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان درخصوص اعتبارات ملی و تخصیص دریافتی سال جاری و نحوه هزینه کرد آن همراه بود.
اننهای پیام/252/ ع



برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1771619 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.