خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772824 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آمریکا از تصمیم خود برای ادامه تحریم‌ تسلیحاتی ایران به تنهایی و یک جانبه خبر داد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 11:03
آمریکا از تصمیم خود برای اعمال تحریم علیه افرادی که تحریم تسلیحاتی ایران را نقض می کنند، خبر داد.
ايران،اعمال،آمريكا،واشنگتن،ملل،سر،روز،سازمان،تحريم

وقتی امیدهای واشنگتن برای همراه ساختن دیگر کشورها با خود رنگ می‌بازد؛
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، روز چهارشنبه گفت، هرفرد یا نهادی با ایران معامله تسلیحاتی انجام دهد، واشنگتن مانع دسترسی آن به بازارهای آمریکا خواهد شد.
آبرامز در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون واشنگتن برای اعمال تحریم های ثانویه به منظور تحت فشار قرار دادن کشورها برای رعایت تحریم های تسلیحاتی ایران طرحی در دست دارد یا نه، گفت تا آخر هفته و پس از آن تا روز دوشنبه و همینطور در روزهای بعدی هفته آینده خبرهایی اعلام خواهند شد.
دیپلمات ها می گویند احتمالا تعداد بسیار معدودی از کشورها اعمال تحریم های سازمان ملل ضد ایران را از سر خواهند گرفت.
در سال ۲۰۱۸ ترامپ از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و اعمال تحریم‌های آمریکا ضد ایران را از سر گرفت.
اما طرف‌های دیگر توافق هسته‌ای یعنی انگلیس، چین، فرانسه، آلمان و روسیه و بیشتر اعضای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده اند که به اعتقاد آن‌ها آمریکا نمی‌تواند اعمال تحریم‌های سازمان ملل ضد ایران را از سر بگیرد.
یک دیپلمات ارشد شورای امنیت سازمان ملل که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد اعمال تحریم‌ها از سر گرفته نخواهد شد و این تحریم‌ها همچنان در حالت تعلیق و برجام به قوت خود باقی خواهند ماند.
روز چهارشنبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، به خبرنگاران گفت، هرکاری لازم باشد انجام خواهیم داد تا اطمینان یابیم تحریم‌های ایران اعمال خواهند شد.
حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، روز چهارشنبه مخالفت‌ها با واشنگتن را به منزله پیروزی برای ایران و شکستی ننگین برای آمریکا توصیف کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772824 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.