خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780596 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

خدمات شهری باید در «تراز» استفاده از معلولان باشد نه «ویژه» آن‌ها

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:43
مشهد ـ مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: هتل «تراز» معلولان تنها ویژه این افراد نیست بلکه در فضایی که همه مردم از امکانات استفاده می کنند، معلولان نیز باید از این امکانات بهره مند شوند.
هتل،معلولان،تراز،موجود،معلوليت،رضوي

حمیدرضا پوریوسف، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هتل تراز معلولان 12 آذرماه سال جاری و همزمان با روز جهانی معلولان افتتاح خواهد شد، گفت: این هتل با هدف استفاده جامعه بهزیستی و مخصوصاً افراد دارای معلولیت ساخته شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به مشارکت خیرین و کمک شهرداری در ساخت این هتل، هدف از بازدید امروز مسئولان از این هتل را رفع موانع موجود در مسیر هتل تا حرم مطهر رضوی عنوان کرد.
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه هتل در بافت فرسوده مشهد وجود دارد، توافقاتی در نظر گرفته شده است تا موانع موجود رفع شده و امکانات لازم برای دسترسی بهتر معلولان در مسیر رفت و آمد حاصل شود.
پوریوسف در ادامه افزود: استفاده از کلمه تراز در هتل تراز معلولان به جای واژه «ویژه» به این دلیل است که هر فضا و مکان خدماتی نباید ویژه معلولان باشد بلکه باید در تراز استفاده از معلولان باشد، یعنی هر فضایی را که افراد عادی از آن استفاده می کنند برای معلولان هم قابل استفاده باشد.
وی در ادامه گفت: فضای موجود هتل، سوئیت ها و همچنین سایر نقاط هتل قابل استفاده برای سایر افراد معلول از جمله نابینایان، ناشنوایان و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی خواهد بود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780596 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.