خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765197 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ایثار و شهادت هنر گفتمان انقلاب است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:43
ساری- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، فرهنگ دفاع مقدس را برگرفته از اندیشه متعالی حضرت سیدالشهدا (ع) و نهضت عاشورایی دانست و گفت: ایثار و شهادت هنر گفتمان مقاومت است.
اسلامي،مقدس،دفاع،فرهنگ،هشت،جهان،حضرت،انقلاب،اشاره،جمهوري،رزم ...

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح پنجشنبه در حاشیه نشت هم اندیشی جبهه فرهنگی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، گفت؛ فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از اندیشه متعالی قیام خونین حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران باوفایش است و امروز انقلاب اسلامی به برکت این فرهنگ در جهان چشم نوازی می‌کند.
وی ضمن فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه شهیدان هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران و با تاکید بر برنامه ریزی دقیق در راستای گرامیداشت این ایام با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، شبکه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌ها و…اظهار داشت: اصول و مبانی انقلاب اسلامی تحت تأثیر فرهنگ سیاسی شیعه و بویژه نهضت عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) است و گفتمان دفاع مقدس هم برگرفته از نهضت آرمانی و عاشورایی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت گرامیداشت تاریخ هشت ساله دفاع مقدس حتی در این شرایط امروز جامعه، افزود: شهادت طلبی در راه ایمان و عقیده مهم‌ترین عنصر اساسی در قیام خونین حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران باوفایش است و این عنصر متعالی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس عامل پیروزی جمهوری اسلامی در برابر تمامی قدرت‌های پوشالی جهان شد.
عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به ایثارگرهای و شهادت طلبی‌های رزمندگان انقلاب اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: دفاع هشت ساله و مقدس رزمندگان جان برکف ایران اسلامی تجلی درس پذیری و الگو گیری از قیام خونین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است و این فرهنگ امروز هم به برکت مجاهدت‌ها و خون شهدا به ویژه شهیدان سرافراز و نامی چون شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همه شهدای مدافع حرم و وطن در جهان چشم نوازی می‌کند.
حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در ادامه سخنان خود با تاکید بر تبیین دستاوردهای جنگ هشت ساله و گفتمان مقاومت و پایداری، خاطر نشان کرد: ایثار و شهادت هنر گفتمان مقاومت است و این مفاهیم، مهم‌ترین مؤلفه تأثیرگذار در پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی در جنگ هشت ساله بود و دفاع مقدس یک هویت ملی و تاریخ ساز انقلاب اسلامی است.
استاد برجسته حوزه و دانشگاه‌های مازندران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تأثیر آن در پویایی جامعه اسلامی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی با تاسی از این فرهنگ در مقابل بزرگترین اجماع قدرت‌های پوشالی جهان ایستاد و در مقابل آنان پیروز شد و امروز هم با همین فرهنگ جمهوری اسلامی امن ترین و مقتدرترین کشور منطقه و حتی جهان است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در حوزه دفاع مقدس و آموزه‌های آن، اظهار داشت: هنر جمهوری اسلامی، هنر مقاومت است و امروز جمهوری اسلامی توانسته است با همین گفتمان در بین کشورهای منطقه و جهان محبوبیت کسب کند و بسیاری از کشورهای مسلمان در منطقه امروز به جبهه مقاومت پیوسته اند و در مقابل قدرت‌های پوشالی جهان و دخالت‌های آنان در منطقه ایستادگی و مبارزه می‌کنند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765197 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.