خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780451 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دستگاه قضایی هند حکم پایانی پرونده تخریب مسجد بابری را اعلام می‌کند- اخبار آسیا-اقیانوسیه

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:42
دادگاه عالی هند در مورد تخریب مسجد بابری در دهه 90 میلادی و مجازات عاملان آن که برخی از آنها اعضای ارشد دولت کنونی هستند تصمیم گیری می‌کند.
مسجد،هند،بابري،تخريب،پرونده،دادگاه،اعلام،عاملان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ملت تایمز؛ دادگاه عالی هند سرانجام زمان صدور رای نهایی در مورد پرونده تخریب مسجد بابری را اعلام کرد.
طبق اعلام قضات دادگاه قرار است 2 هفته دیگر رای نهایی در مورد مجازات یا عدم مجازات عاملان تخریب مسجد بابری در سال 1992 اعلام شود.
صدور رای دادگاه در حالی انجام می شود که افرادی نظیر « لال کرشن ادوانی، کلیان سینگ، اوما بهارتی، مرلی منوهر جوشی و...» که نامشان در این پرونده قرار دارد و از عاملان تخریب مسجد بابری بودند همه جزو سران حزب بی جی پی هستند که اینک قدرت را در هند به دست دارد.
از بین 49 فردی که متهم هستند در تخریب و آتش زدن مسجد بابری نقش آفرینی کرده‌اند 17 نفر از دنیا رفته‌اند و حکم دادگاه در مورد سایر افراد اعلام خواهد شد.
برخی از متهمان این پرونده مانند لال کرشن ادوانی به مسئولیت های بزرگی در هند دست یافته‌اند و مدتی نیز معاون نخست وزیر بوده‌اند.
پرونده مسجد بابری تاریخی ترین پرونده تاریخ هند است که طی ماه های اخیر و با فشارهای دولت هند به نفع هندوها به پایان رسید و زمین این مسجد به این بهانه که محل تولد خدای رام است به یک معبد هندو تخصیص یافت.
گفتنی است هندوهای افراط گرا در سال 1992 به این مسجد حمله کرده و آن را تخریب کرده و به آتش کشیده بودند.
دستگاه قضایی هند پس از گذشت حدود 28 سال از این واقعه هنوز رایی در مورد متهمان و عاملان این جنایت صادر نکرده است.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780451 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.