خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1772959 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پامپئو روسیه را به دخالت در امور داخلی بلاروس متهم کرد- اخبار اروپا

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:42
وزیر خارجه آمریکا در پایان دیدار با همتای انگلیسی خود، در حالی‌که آشکارا از اعتراضات داخلی در بلاروس حمایت می‌کرد، از روسیه خواست تا به استقلال و حاکمیت بلاروس احترام بگذارد.
بلاروس،خارجه،وزير،احترام،آمريكا،بلاروسي،حاكميت،دخالت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "مایکل پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا، شب گذشته در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با "دومنیک راب" وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد، ایالات متحده از همه کشورها، و در وهله نخست از روسیه، می‌خواهد تا به استقلال و حاکمیت بلاروس احترام گذاشته و در امور داخلی این کشور دخالت نکند.
پامپئو همچنین خواستار آن شد که مقامات بلاروسی خشونت علیه کسانی که در اقدامات اعتراض آمیز شرکت می‌کنند را متوقف کرده و به حق آنها در بیان نظرات خود احترام بگذارند.
وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما در جریان مذاکرات خود، موضوع نیاز به احترام به حاکمیت بلاروس توسط همه کشورها، به ویژه روسیه را مورد بحث قرار دادیم.
معترضین بلاروسی به جعل نتایج انتخابات در کشورشان، واقعاً به همه ما الهام داده‌اند.»
علاوه بر این، وی خواستار آزادی شهروند آمریکایی از زندان‌های مینسک شد که "بطور غیرقانونی" بازداشت شده است.
پامپئو تأکید کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال بررسی امکان اعمال تحریم‌های مضاعف علیه بلاروس با هدف تأمین توجه کافی و اطمینان از ادامه تمرکز بر تحقق آرمان‌های مردم بلاروس هستند.
اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی شنیده می‌شود که کشورهای غربی، دائما در بحران داخلی در بلاروس دخالت کرده و مردم این کشور را برای ادامه اعتراضات تشویق می‌کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1772959 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.