خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1771619 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دادستانی برای رفع آلایندگی‌ کارخانه سیمان گلستان 15 روز مهلت داد- اخبار گلستان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:41
گروه استان‌ها- دادستان گالیکش در راستای حفظ حقوق عامه به کارخانه سیمان پیوند گلستان 15 روز فرصت داد برای رفع آلایندگی این کارخانه اقدام کند.
كارخانه،آلايندگي،رفع،واحد،گاليكش،تذكر،توليدي،بنا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گالیکش، در پی افزایش آلایندگی کارخانه سیمان در این شهرستان جلسه‌های متعددی درباره رفع معضلات این کارخانه برای مردم منطقه و محیط زیست برگزار شد و در نهایت دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم به این موضوع ورود کرد.
بنا به گفته‌های فرماندار گالیکش، میزان آلایندگی این کارخانه در یکماه اخیر از حدمجاز بیشتر بوده و تذکراتی هم به این واحد تولیدی داده شده است.
آنطور که گفته می‌شود مشکل از سامانه‌های فیلتراسیون کارخانه است، گرد و غبار ناشی از فعالیت این کارخانه ساکنان منطقه را دچار مشکل کرده و حیات محیط زیست را هم به مخاطره انداخته است.
بنا به گفته سرمایه‌گذار تجهیزات لازم را خریداری کرده و در حال ترخیص از گمرک است.
با اینکه در یک ماه گذشته این واحد تولیدی به علت همین مشکلات 10 روزی تعطیل بود اما اصلاحات انجام شده نتوانست مشکلات زیست محیطی این کارخانه را برطرف کند.
دادستانی شهرستان گالیکش هم به عنوان مدعی‌العموم به این پرونده ورود کرده و تذکرات جدی به این واحد تولیدی داده است.
بنا به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، سیدسعید جباری اظهارداشت: در پی مطالبه‌های مردمی درباره آلایندگی‌های این کارخانه، ابتدا به مدیرعامل این واحد برای رفع آلایندگی تذکر شفاهی داده شد.
وی افزود: پس از گذشت چند روز از این تذکر اقدامی از سوی مسئولان کارخانه برای رفع آلایندگی انجام نشد و به این ترتیب در تذکر کتبی به مدیرعامل کارخانه 15 روز فرصت داده شد برای رفع این آلایندگی‌ها اقدام کند.
دادستان جباری گفت: اگر در این مدت مشکل آلایندگی رفع نشود، اقدام قانونی خواهد شد.
انتهای پیام/582/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1771619 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.