خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765197 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مرمت کف و دیواره‌های کاخ عالی‌قاپو آغاز شد- اخبار اصفهان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:41
گروه استان‌ها-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت کف و دیواره‌های عالی‌قاپو آغاز شده که به لحاظ دقت و ظرافت بالای پروژه، بسیار مهم است.
مرمت،پروژه،كاخ،مرمتي،قرار

فریدون اللهیاری در گفتگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: بیش از 120 پروژه مرمتی در استان در حال اجراست که کاخ عالی‌قاپو هدف چند مورد از این پروژه‌ها است.
وی افزود: یکی از پروژه‌های مهم مرمتی کاخ عالی‌قاپو، اصلاح و بازسازی برخی از کف‌ها و دیواره‌های کاخ است که به دلیل رفت و آمد روزمره گردشگران، نیازمند بررسی، نظارت و مرمت دقیق است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه این دست از مرمت‌های کاخ عالی‌قاپو به صورت دوره‌ای تکرار می‌شود گفت: بر اثر رفت و آمد گردشگران، مشکلاتی همچون پریدگی کاشی‌های کف، فرسایش کف‌فرش‌ها و همچنین آلودگی دیواره‌ها و تزئینات پیش می‌آید که در صورت لزوم باید مورد مرمت قرار گیرند.
وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نیز برای مرمت نگاره‌ها، تزئینات و جزئیات معماری عالی‌قاپو نیز در نظر داریم، البته طبیعی است که تنها آن بخش‌هایی مورد مرمت قرار می‌گیرند که از آن مدارکی داشته باشیم و آن بخشی که از بین رفته، مورد مرمت قرار نمی‌گیرد.
اللهیاری با بیان اینکه پروژه مرمت کف‌ها و دیواره‌های عالی‌قاپو به دلیل ظرافت پروژه بسیار مهم و ویژه است گفت: این پروژه مرمتی از لحاظ حجمی پروژه بزرگی نیست اما دقت، ظرافت و تخصص بسیار بالایی را نیاز دارد.
انتهای پیام/174/یبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765197 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.