خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1754168 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی در چهارمحال و بختیاری ضروری است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:31
شهرکرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
اورژانس،فاقد،مناطق،استان،امكانات،امدادرساني،مأموريت،دسترسي،درما…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در دیدار با تکنسین‌های اورژانس استان اظهار کرد: مناطقی از مسائل درمانی محروم اند و در عین فاقد امکانات دسترسی، فاقد جاده، فاقد ماشین آلات، فاقد نیروهای مجرب و فاقد تقریباً همه نوع امکاناتی که یک بیمار نیاز دارد، هستند.
وی گفت: در منطقه دهستان موگویی، حداقل هفت یا هشت روستا داریم که اصلاً جاده دسترسی ندارندو جاده‌های مال رو هستند.
وی تاکید کرد: در استان برخی مناطق دور دست، روستایی و سخت‌گذر که از مسائل درمانی محرومند و فاقد امکانات دسترسی، جاده، ماشین آلات، نیروهای مجرب و همه نوع امکاناتی که یک بیمار نیاز دارد، هستند و با همان درمان‌های اولیه و سنتی زندگی خود را می‌گذرانند.
وی به انتقال آموزش‌های طب سنتی و بین نسل‌ها و افراد دیگر در این مناطق انجام می‌شود اشاره کرد و گفت: خدمت رسانی به این قشر یک موهبت است که نصیب نیروهای اورژانس شده است.
وی با تأمین امکانات و تجهیزات لازم امدادرسانی به مناطق سخت گذر اشاره کرد و گفت: تأمین این تجهیزات و امکانات بار سنگین مسئولیتی است که روی دوش جامعه و حکومت و مسئولان نظام مانده است.
امام جمعه ضمن ابراز خرسندی از مستقر شدن امداد هوایی در استان پس از چند سال از وقفه، که بعد از سقوط بالگرد اورژانس در حین مأموریت اتفاق افتاد، افزود: فعال شدن امداد هوایی بسیاری از مشکلات امدادرسانی به مناطق سخت‌گذر را کاهش می‌دهد.
به گفته وی، افرادی که در این مناطق محروم به دلیل نبود امکانات بهداشتی و درمانی در خفا و در اوج محرومیت جان می‌دهند و هیچ مطالبه کننده‌ای هم برای آنها وجود ندارد و این نشان‌دهنده مظلومیت و محرومیت این افراد است.
وی گفت: مرکز فوریت‌های پزشکی این خودش در آرامش بخشی به جامعه و گرفتارانی که گرفتار یک همچین اموری می‌شوند، بسیار امنیت آفرین است و جامعه را در یک آرامشی قرار می‌دهد لذا خدمت مهمی است.
وی به فعالیت تکنسین‌های اورژانس که مجموعه خادم، کارآزموده، پرنشاط، باانگیزه برای خدمت رسانی در مناطق مختلف و حوادث و سوانح مختلف هستند اشاره کرد و گفت: امدادرسانی سریع و صحیح از وظایف این تکنسین‌هاست.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در این دیدار با اشار به اینکه اورژانس استان دارای ۵۲ پایگاه شهری و روستایی است، گفت: این اورژانس مجهز به ۸۱ دستگاه آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس و یک بیمارستان صحرایی ۳۶ تختخوابی نیز در اختیار مرکز اورژانس استان است.
محمد حیدری افزود: در سالجاری ۱۳ هزار مأموریت توسط تکنسین‌های اورژانس استان انجام شده است که چهار هزار مأموریت در خصوص بیماری قلبی و عروقی و چهار هزار و ۵۰۰ تماس تصادفی بوده است.
وی اظهار داشت: ۱۵ درصد تماس‌های برقرار شده با مرکز اورژانس مزاحمت تلفنی و ۱۰ درصد مشاوره تلفنی است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1754168 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.