خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1780365 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

هیچ کدام از موارد ابتلای دانش‌آموزان در درون مدرسه نبوده است

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:09
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۱۰ روز گذشته ما در محدوده سنی دانش‌آموزان هشت مورد مبتلا به کرونا را در استان داشتیم، اما با ردیابی‌هایی که انجام شده هیچ کدام از موارد ابتلا در داخل مدارس نبوده و همه آنها ابتلا و انتقال ویروس از طریق ارتباطات خانوادگی، مسافرت‌ها یا این گونه موارد بوده است.
استان،كرونا،بستري،جنوبي،موارد،ابتلا،خراسان

ایسنا/خراسان جنوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۱۰ روز گذشته ما در محدوده سنی دانش‌آموزان هشت مورد مبتلا به کرونا را در استان داشتیم، اما با ردیابی‌هایی که انجام شده هیچ کدام از موارد ابتلا در داخل مدارس نبوده و همه آنها ابتلا و انتقال ویروس از طریق ارتباطات خانوادگی، مسافرت‌ها یا این گونه موارد بوده است.
محمد دهقانی فیروزآبادی، چهارشنبه شب ۲۶ شهریور درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی، در جمع خبرنگاران از خیز مجدد کرونا در استان خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: تاکنون مورد اثبات شده انتقال کرونا در داخل مدارس استان نداشته‌ایم.
به گزارش ایسنا، وی گفت: برای نمونه دو دانش‌آموز دبیرستانی یکی از شهرستان‌ها که در بین این هشت مورد هستند در یکی از شهرستان‌های استان مجاور علائم پیدا کردند و برایشان تست انجام شد که تست‌شان مثبت شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: دو روز قبل ۳۷ مورد مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شدند که نیمی از آنها موارد بستری و نیمی موارد سرپایی بودند.
وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۹ مورد جدید شناسایی شدند که ۱۲ مورد بیماران بستری و هفت مورد سرپایی بودند یعنی خیز مجدد بیماری را در کشور و استان شاهد هستیم که نتیجه مسافرت‌های ۲ یا ۳ هفته گذشته است که با آن مواجه بودیم.
دهقانی گفت: البته این روند در خراسان جنوبی، خفیف و ملایم است و در سایر استان‌های کشور که مسافرت‌ها خیلی زیاد اتفاق افتاده وضعیت شدیدتری را داریم.
وی افزود: یک مورد فوت جدید ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته داشتیم و شمار جانباختگان بر اثر کرونا در این استان به ۱۴۹ نفر رسید.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۶۲ بیمار با مشکل تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۶۱ مورد تست کرونا آنها مثبت است و هشت مورد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1780365 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.