خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1776147 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پیش‌بینی کاهش بعد خانوار در زنجان

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 10:09
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود که بعد خانوار زنجانی‌ها در سال ۱۴۰۵ به ۳.۱ درصد برسد.
زنجان،استان،جمعيت،درصد،كشور

ایسنا/زنجان معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود که بعد خانوار زنجانی‌ها در سال ۱۴۰۵ به ۳.۱ درصد برسد.
ایرج امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ نفر سرشماری شده است که ۷۶.۳ درصد از مردم زنجان شهرنشین و مابقی نیز روستانشین هستند.
وی افزود: از سال ۷۵ در کشور جمعیت شهری دارای رشد مثبت و جمعیت روستایی با رشد منفی مواجه شده که در استان زنجان نیز روند کاهشی بوده است.
این مسئول ادامه داد: در ۱۷ استان کشور دارای کاهش جمعیت بوده که استان زنجان نیز جزو این استان‌ها محسوب می‌شود و دارای تراکم ۴۸ درصدی است.
امینی یادآور شد: یش‌بینی می‌شود که جمعیت شهری زنجان در سال ۱۴۰۵ به ۷۰.۵ درصد رسیده و مجموع جمعیت استان معادل یک میلیون و ۱۶۳ هزار نفر جمعیت خواهد شد و این در حالی است که شهرستان خدابنده دارای بیشترین جمعیت روستایی در استان زنجان است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد: متوسط رشد سالانه جمعیت در بین سال‌های ۹۰ تا ۹۵ منفی بوده و امید به زندگی در مردان ۷۳.۲ مردان و زنان ۷۵ درصد گزارش شده است.
این مسئول عنوان کرد: بعد خانوار در استان ۳.۳ درصد است که با نرم کشوری برابر است که پیش‌بینی می‌شود به ۳.۱ درصد در سال ۱۴۰۵ کاهش یابد.
۲۴ درصد جمعیت استان زنجان در رنج سنی ۰ تا ۱۴ سال قرار داشته و ۶۹.۴ درصد در رنج سنی ۱۵ تا ۶۴ سال و ۶.۷ دهم درصد از مردم زنجان دارای سن بالای ۶۰ سال هستند.
وی خاطرنشان کرد: سن باروری در کشور ۲۹ سال و در استان زنجان ۲۸ سال است؛ همچنین امید به زندگی در استان زنجان ۷۴.۴ گزارش شده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1776147 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.