خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765535 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تجهیز ۱۲۰۰ مدرسه کهگیلویه و بویراحمد به اینترنت پر سرعت

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 11:45
یاسوج- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد از تجهیز یکهزار و ۲۰۰ مدرسه در استان به اینترنت پر سرعت خبر داد.
مدرسه،اطلاعات،ارتباطات،فناوري،غلام،پور،اينترنت،تحقق،استان

به گزارش خبرنگار مهر، جواد غلام پور پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: از تعداد یکهزار و ۲۰۰ مدرسه بهره مند شده از اینترنت پر سرعت، ۲۳۴ مدرسه توسط شرکت ارتباطات سیار، ۲۲۶ مدرسه توسط شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، ۲۶۱ مدرسه از طریق شرکت داده گستر عصر نوین و ۴۷۹ مدرسه از طریق ADSL به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.
وی با اشاره به تحقق این مهم، تصریح کرد: پیرو دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، از محل اعتبارات وزارت تاکنون بیش از ۱۲۰۰ مدرسه در استان از مودم و اینترنت دو ساله رایگان با پهنای باند حداقل ۲ مگابیت بر ثانیه برخوردار شدند.
غلام پور با تاکید بر اینکه این طرح از مهم‌ترین اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم است، گفت: تکمیل آن در استان تعامل و همکاری از سوی آموزش و پرورش را نیز طلب می‌کند.
وی افزود: فصل تعلیم و تربیت امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت‌تر از همیشه آغاز شده است و آموزش مجازی بیش از هر زمان دیگر مورد توجه و اهمیت قرار گرفته که لازمه تحقق آن وجود زیرساخت‌های ارتباطی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تجهیز مدارس و روستاها به اینترنت پر سرعت را اقدامی مهم در جهت تحقق دولت الکترونیک و انجام تکلیف ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه دانست.
غلام پور افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام همت خود را به کار گرفته که با تقویت زیرساخت‌های موجود و ایجاد زیرساخت در مناطق کمتر توسعه یافته بستر آموزش مجازی را فراهم کند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765535 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.