خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دوگانه «سلامت» و «آموزش» توسط دولت به خوبی مدیریت نشد

مهر | سیاسی | چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 11:44
نایب رئیس مجلس گفت: اگر دولت قبل از بازگشایی مدارس، نمایندگان را طرف مشورت خود قرار می داد بهتر می‌توانست دو گانه «سلامت» و «آموزش» را مدیریت کند؛ این دوگانه به خوبی مدیریت نشد.
كرونا،مدارس،مجلس،آموزان،دانش،بيماري،رئيس،ويروس،نايب،شوراي،اس ...

خلاصه خبر

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بدون در نظرگرفتن واقعیت‌های بهداشت و درمان با مشکلاتی در موج سوم بیماری مواجه می‌شویم، بیان کرد: اگر حضور دانش آموزان در مدارس با دقت لازم همراه نباشد، با بحرانی خودساخته مواجه خواهیم بود که مشکلات فراوانی را سر راه کشور قرار می‌دهد.
اظهار داشت: چرا به اخطارهای دلسوزان حوزه بهداشت و درمان توجه نمی‌شود و اظهار نظرهای کارشناسان سلامت با بی‌تفاوتی مواجه است؟
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه محققان تماس نزدیک برای ابتلا به بیماری را ۱۵ دقیقه تعریف کرده‌اند، گفت: ۱۵ دقیقه زمان برای حضور شخص بدون ماسک در یک تجمع کافی است تا به ویروس به بیماری کرونا مبتلا شود و چون دانش آموزان اساساً ناقلان خاموش هستند، به راحتی افراد مستعد را درگیر کرده و سبب افزایش بیماری در سطح جامعه می‌شوند.
وی تأکید کرد: پس از ایجاد این زیر ساخت ها مدارس نیز با رعایت تمامی اصول بهداشتی و حداقل حضور دانش آموزان می توانست به نمایه‌ای برای رفع اشکالات تبدیل شود.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه سیاستگذاری برای مقابله با کرونا تابع این اصل است که «هرگونه تجمع برابر با شیوع بیشتر بیماری است»، گفت: رعایت اصول بهداشت همگانی به‌خصوص زدن ماسک و رعایت فاصله‌ اجتماعی می‌تواند بیماری را به حداقل برساند و راه را برای مقاله صددرصدی با ویروس منحوس کووید ۱۹ هموار کند ولی متأسفانه نظام آموزش و پرورش در این زمینه خوب عمل نکرده و این امر موجبات نگرانی خانواده‌های دانش آموزان را فراهم آورده است.