خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765503 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وزیر اطلاع‌رسانی حسنی مبارک به سه سال حبس محکوم شد

ایسنا | بین‌الملل | چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 11:35
دادگاه تجدیدنظر مصر حکم قطعی وزیر اطلاع‌رسانی دولت حسنی مبارک را سه سال حبس اعلام کرد.
مصر،الشريف،دادگاه،حبس،مبارك،حكم،رياست،وزير،دولت

دادگاه تجدیدنظر مصر حکم قطعی وزیر اطلاع‌رسانی دولت حسنی مبارک را سه سال حبس اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، دادگاه تجدید نظر مصر اعتراض صفوت الشریف، وزیر اطلاع‌رسانی پیشین این کشور به صدور حکم سه سال حبس در پرونده درآمد غیرقانونی را نپذیرفت، با توجه به اینکه این دادگاه آخرین مرحله دادرسی در مصر است، بنابراین این حکم قطعی و نهایی است.
طبق گزارش سایت‌های خبری دولت، صفوت الشریف که در دوره ریاست جمهوری حسنی مبارک وزیراطلاع‌رسانی بوده، در جلسه هفتم ژوئیه گذشته مطابق رویه لازم برای پذیرش رسمی شکایت مطرح شده، خود را تسلیم نیروهای امنیتی دادگاه کرد.
دادگاه بدوی "الشریف" را به اتهام استفاده از نفوذ و کسب درآمد غیرقانونی به پنج سال حبس و پرداخت ۲۰۹ میلیون پوند مصر جریمه محکوم کرد، در ادامه دادگاه تجدیدنظر حکم را لغو کرده و دستور محاکمه دوباره الشریف در یک مرکز دیگر را صادر کرد که در نهایت او را به سه سال حبس و پرداخت ۹۹ میلیون پوند جریمه محکوم کرده و پسر او را از این اتهامات مبرا دانست.
الشریف یکی از ستون‌های دولت مبارک بود که با انقلاب ژانویه سال ۲۰۱۱ پس از سه دهه سقوط کرد.
او دبیرکل حزب ملی حاکم در مصر بود و سال‌های زیادی نیز به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی فعالیت کرد، همچنین او ریاست مجلس شورا را که به منزله اتاق دوم پارلمان مصر بود، بر عهده داشت.
الشریف و تعداد زیادی از مسؤولان دوره ریاست مبارک و حتی خود او پس از انقلاب ژانویه متهم به فساد و قتل تظاهرکنندگان شدند اما در نهایت بیشتر آنها تبرئه شده و یا حکم‌های سبکی برایشان صادر شد که این امر انتقاد اپوزیسیون مصر را به دنبال داشت.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765503 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.