خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1765535 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

رهبر اپوزیسیون اسرائیلی: نتانیاهو نیتی برای مذاکره با فلسطین ندارد

ایسنا | بین‌الملل | چهارشنبه، 26 شهریور 1399 - 11:35
رهبر مخالفان اسرائیلی اعلام کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی درصدد انجام مذاکرات با فلسطینی‌ها نیست.
وزير،مذاكرات،اسرائيل،لاپيد،نتانياهو،راهكار،درصدد

رهبر مخالفان اسرائیلی اعلام کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی درصدد انجام مذاکرات با فلسطینی‌ها نیست.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل اعلام کرد: ما باید به پیش برویم و با فلسطینی‌ها بر اساس راهکار تشکیل "دو کشور" مذاکره کنیم، اما دولت نیتی برای مذاکره ندارد.
وی با متهم کردن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به این امر که درصدد بررسی هیچ موضوعی با فلسطینی‌ها نیست، گفت که بسیاری از رای دهندگان اسرائیلی حامی نتانیاهو، مخالف تشکیل کشور فلسطین هستند.
لاپید عنوان داشت: تنگنای حقوقی که نخست وزیر اسرائیل به اتهام‌های فساد با آن مواجه است، علت دیگری است که باعث می‌شود وی مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها را از دستورکار خود دور کند.
لاپید که ریاست حزب "آینده‌ای هست" را برعهده دارد، گفت: باید در مسیر مذاکرات با فلسطینی‌ها بر اساس راهکار "دو کشوری" حرکت کرد، اما فلسطینی‌ها نیز باید به میز مذاکرات بازگردند و به "نقش قربانی" پایان دهند.
آنها تمامی خواسته‌هایشان را به دست نخواهند آورد، چراکه این امر "غیرواقع بینانه" است.
وی همچنین از عادی سازی امارات و بحرین با اسرائیل استقبال کرد و گفت که نتانیاهو با بنی گانتس، وزیر جنگ و گابی اشکنازی، وزیر خارجه درمورد دو توافق عادی‌سازی با ابوظبی و منامه رایزنی نکرده بود.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1765535 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.