خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ساماندهی رودخانه‌های آلوده رشت متولی واحد ندارد

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به نبود یک متولی واحد برای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود گفت: بار‌ها در این مورد با استانداری گیلان وارد شور شدیم، اما تاکنون اقدامی در این راستا انجام نشده است.
رودخانه،متولي،رئيس،شوراي،شهرداري،شهري،علوي،فاضلاب،زرجوب،گوهر ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، امیرحسین علوی رئیس شورای شهر رشت صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی کامل رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت به اعتبار هزار میلیاردی نیاز دارد بنابراین با این بودجه‌های اندک تخصیص پیدا کرده عملاً هیچ کار مثبتی نمی‌توان در این شهر انجام داد.
علوی سهم ۴ درصدی شیرابه‌های سراوان در آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: ۵۰ درصد از آلودگی رودخانه‌های رشت از فاضلاب‌های شهری و ۳۰ درصد نیز از مواد آلاینده شهر صنعتی رشت و شهرکت صنعتی سفیدرود نشأت می‌گیرد.
علوی با تأکید بر اینکه در دو سال گذشته هیچ اعتبار ملی برای ساماندهی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب اختصاص داده نشده است ابراز داشت: شهرداری رشت امسال کار لایروبی این دو رودخانه را انجام داد، اما ساماندهی کامل آن‌ها به حمایت مسئولان و به اعتبارات کلان نیازمند است.
نداشتن متولی برای رودخانه های آلوده رشت