خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1622471 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

هشدار کارشناسان درباره فاجعه چرنوبیل جدید در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 23:52
همزمان با افتتاح نیروگاه هسته‌ای امارات متحده عربی کارشناسان درباره وقوع فاجعه‌ای انسانی در سطح فاجعه چرنوبیل در سواحل جنوبی خلیج فارس هشدار دادند.
نيروگاه،هسته،امارات،منطقه،گزارش،افتتاح،متحده،اعلام،ابوظبي،تعويق…

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی شبکه الجزیره انگلیسی در گزارشی که امروز یک شنبه منتشر کرد به نقل از کارشناسان درباره تبدیل شدن شبه جزیره عربستان و مناطق اطراف آن به به منطقه ای با تشعشعات هسته ای هشدار دادند.
در این گزارش کارشناسان اعلام کردند موفقیت اولین نیروگاه هسته ای در جهان عرب می تواند به یک کابوس جدید و شبیه به فاجعه چرنوبیل که آثار آن بعد از چند دهه همچنان منطقه را تهدید می کند، تبدیل شود به ویژه که این اقدام می تواند منطقه خاورمیانه را هم وارد مسابقه تسلیحات هسته ای کند.
ابوظبی اواخر سال گذشته میلادی برنامه انرژی هسته ای خود را به ارزش 40 میلیارد دلار به یک کنسرسیوم کره جنوبی واگذار کرد تا اقدام به ساخت چهار نیروگاه هسته ای و راه اندازی آن به صورت مشترک برای 60 کند.
روز 17 فوریه گذشته نیز هیئت نظارت هسته ای در امارات متحده عربی نیز از صدور مجوز پروژه انرژی صلح آمیز هسته ای (براکه) در منطقه الظفره در شیخ نشین ابوظبی خبر داد.
به گفته رسانه های اماراتی با پایان احداث این مراکز هسته ای چهارگانه این شیخ نشین قادر به تولید 5.6 گیگاوات برق خواهد شد که می تواند یک چهارم از نیاز مصرفی کشور را تامین کند.
پیش از این شرکت سازنده اعلام کرده بود که فاز اول نیروگاه روز 28 ژانویه 2020 افتتاح می شود.
پیش از آن هم امارات متحده اولین فاز از نیروگاه های خود را به دلیل آن چه آن را مشکلات مربوط به عدم آگاهی کارگران ذیربط نیروگاه و نداشتن دانش فنی در این زمینه اعلام کرد،به تعویق انداخته بود.
قبل از آن نیز در سال 2017 کار افتتاح این نیروگاه به سال 2018 و بعد از آن هم به موعد نامشخصی موکول شد.
در این بین مجله آمریکایی فوربس هم در گزارشی که توسط پل دورفمان تهییه شده است خبر داد علت اصلی تعویق افتتاح این نیروگاه به تَرَک هایی باز می گردد که دیوارهای آن پدیدار شده که در کنار عیب های خطرناک دیگر باعث این تصمیم شد.
در این گزارش برخی از نگرانی های امنیتی و زیست محیطی هم در ارتباط با نیروگاه هسته ای امارات لیست شده است.
در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده است که ترک هایی در تمامی ساختمان های در برگیرنده چهار نیروگاه دیده شده است و این امر نیازمند بازسازی دوباره آن دارد.
این اخبار در حالی منتشر می شوند که دولت امارات متحده عربی ادعا می کند که برنامه های کاملا ایمنی را در این زمینه در دست اجرا داشته است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1622471 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.