خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1622471 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نظریه پرداز امریکایی: ممنوعیت هوآوی چین تصمیمی ضروری است- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 23:19
نظریه پرداز مشهور امریکایی با انتشار توئیتی نوشت ممنوعیت شرکت هوآوی چین از اجرای زیرساخت نسل پنجم اینترنت یک تصمیم ضروری است.
چين،شركت،ممنوعيت،اجراي،توليد،آمريكا،قرار،وبسايت،ابرقدرت،جويانه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فرانسیس فوکویاما متفکر آمریکایی با قرار دادن لینک مطلبی از وبسایت «امریکن اینترست» اشاره کرد که موضوع ممنوعیت هوآوی صرفا یک وسواس مربوط به ترامپ نیست و اجرای آن ضروری است.
به گزارش این وبسایت اهمیت فناوری نسل پنجم اینترنت (5g) در رقابت‌های آتی مابین دو ابرقدرت آمریکا و چین جایگاه بالا و‌ حیاتی برای غرب خواهد داشت و در صورتیکه هر یک از طرفین در این نبرد فناوری دست پیش را بدست بیاورد قادر خواهد بود که رهبریت جریان تولید علم و به تبع آن راه تاثیرگذاری بیشتر بر جهان را بدست بیاورد.
بنابراین ازین روی است که اقدامات تقابل جویانه ترامپ در برابر چین من جمله ممنوعیت های ایجاد شده بر شرکت هوآوی تنها بیانگر سلیقه شخصی وی نبوده بلکه بازتابی از رقابت های ژئوپولیتیکی دو ابرقدرت می باشد.
ماه گذشته پس از اینکه انگلیس درباره اجرای طرح زیرساخت نسل پنجم اینترنت با چین به توافق‌های اولیه رسیده بود، پس از هشدارهای آمریکا از اجرای این طرح عقب کشید و اعلام کرد که دیگر با این شرکت فن‌آوری چینی همکاری نمیکند.
در مقابل چین تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبنی بر ممنوعیت فعالیت 5g شرکت هوآوی را ناامید کننده خواند و اعلام کرد که شرکتهای دیگر چینی عملکرد بریتانیا با شرکت هوآوی را مد نظر قرار داده و مسلما در سرمایه گذاری‌های آینده خود در این کشور تجدید نظر خواهند کرد.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ حدود دو ماه پیش نام شرکت هوآوی را در لیست سیاه تامین‌کنندگان تجهیزات تراشه‌های الکترونیکی قرار داد و بدین شکل باعث افزایش نگرانی ها درباره احتمال اقدام تلافی جویانه از سوی چین و آسیب جدی به سهام تولید کنندگان آمریکایی تجهیزات تولید تراشه شد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1622471 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.