خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1628078 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

2000 آمر به معروف در زمینه ترویج عفاف و حجاب در قم فعالیت می‌کنند‌- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 22:51
گروه استان‌ها- جانشین دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان قم گفت: 2000 آمر به معروف در زمینه ترویج عفاف و حجاب در قم فعالیت می‌کنند‌.
حجاب،عفاف،ستاد،ترويج،مردمي،فعاليت،نهي،منكر،قم،مطالبه،حسيني

سید محمدتقی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: موضوع عفاف و حجاب یکی از مسائل مهم و ضروری دین است و گروه‌های مختلف در قم مشغول فعالیت هستند و ستاد امربه‌معروف از این گروه‌های مردمی حمایت می‌کند.
وی افزود: گروه‌های حُنفا، چهارشنبه‌های زهرایی، مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر، جامعه ناصحین، قرارگاه ثارالله در زمینه های مختلف عفاف و حجاب و تذکر لسانی در سطح شهر فعالیت می‌کنند و با اهدای شاخه گل به بانوان محجبه از آن‌ها تقدیر می‌کنند.
حسینی حمایت از گروه‌های مردمی فعال در زمینه عفاف و حجاب را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: ستاد امربه‌معروف از گروه‌های مردمی حمایت‌های مادی و معنوی و همچنین قضایی انجام می‌دهد و اگر مشکلی پیش بیاید ستاد از این گروه‌ها حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم عنوان کرد: نکته‌ای که در رأس کارها است موضوع مطالبه گری است، معاونتی در ستاد به نام معاونت اجتماعی و مطالبه گری تشکیل‌شده و یکی از شاخه‌های آن مطالبه گری درزمینه عفاف و حجاب است.
حسینی گفت: بر اساس مصوبه 427 شورای فرهنگی که سال گذشته مصوبه 820 تکمیل‌شده است، 28 دستگاه موظف هستند در راستای ترویج عفاف و حجاب فعالیت کنند و وظیفه اصلی ستاد مطالبه از این دستگاه‌ها است و این‌که برای ترویج و گسترش عفاف و حجاب چه اقدامی انجام دادند.
وی با اشاره به ترویج فریضه حجاب در دستگاه‌های استان گفت: در حال راستی آزمایی هستیم که گزارش‌هایی که آمده تا چه مقدار با مصوبه همخوانی داشته و در آینده دستگاه‌های فعال در زمینه عفاف و حجاب تشویق و به دستگاه‌های کم‌کار تذکر داده می‌شود.
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم تصریح کرد: از ظرفیت رسانه باید بهترین استفاده شود؛ صداوسیما، خبرگزاری و سایت‌ها نقش موثری درزمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دارند.
حسینی ادامه داد: پس از فرمایش مقام معظم رهبری درباره نگرانی نسبت به‌ظاهر شهر مقدس قم، قرارگاه 19 دی تشکیل شد و در این قرارگاه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر عضو است و موضوعات عفاف و حجاب پیگیری می‌شود که براین اساس گروه‌های تذکر لسانی در نقاط مختلف شهر مشغول فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه هر گروهی که در زمینه ترویج عفاف و حجاب مجوز بخواهد به وی مجوز می‌دهیم، خاطرنشان کرد: وظیفه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر حمایت از گروه‌های مردمی درزمینه امربه‌معروف و عفاف و حجاب است، 10 گروه مردمی در راستای ترویج عفاف و حجاب مشغول فعالیت هستند که برخی از گروه‌ها 300 نیرو دارند و بیش از 2 هزار نیرو در قالب گروه‌های مردمی فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام/452/ زبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1628078 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.