خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1635767 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نتانیاهو: رسانه‌های اسرائیل معترضان را تهییج می‌کنند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 22:35
نخست وزیر رژیم صهیونیستی معترضانی که خواستار کناره‌گیری او از قدرت هستند، را به نقض دموکراسی متهم کرد.
نتانياهو،رژيم،اعتراضات،صهيونيستي،تظاهرات،وزير،ادامه،اقتصادي،كرو…

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری الجزیره، نخست وزیر رژیم صهیونیستی معترضان اراضی اشغالی را ناقضان دموکراسی عنوان کرد که به تهییج رسانه‌های این رژیم دست به اعتراض زده‌اند.
بنیامین نتانیاهو که در هفته‌های اخیر با موجی از انتقادات بی‌سابقه مواجه است، اعتراضات صهیونیست‌ها در مقابل محل اقامت خود را تلاش برای زیر پا گذاشتن دموکراسی توصیف کرد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تشبیه اقدامات رسانه‌های داخلی این رژیم به رسانه‌های کره شمالی گفت این رسانه‌ها هستند که اعتراضات را هدایت می‌کنند.
نتانیاهو در ادامه گفت رسانه‌های اسرائیل به جای گزارش اعتراضات در آن‌ها مشارکت کرده و آن‌ها را تشدید می‌کنند.
احمد الطیبی، رئیس فراکسیون عربی در پارلمان رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با المیادین، نخست وزیر این رژیم را دیکتاتوری تمام عیار دانست که انتظار این حجم از اعتراضات علیه خودش را نداشته است.
گفتنی است موج اعتراضات ضد نتانیاهو، از هفته‌های پیش در اراضی اشغالی به راه افتاده و همچنان ادامه دارد.
این اعتراضات در ابتدا در انتقاد از سوء مدیریت کابینه رژیم صهیونیستی کلید خورد و این روز‌ها به تشدید درخواست‌ها برای استعفای نتانیاهو رسیده است.
منابع صهیونیستی اعلام کردند تظاهرات هزاران نفری صهیونیست‌ها علیه بنیامین نتانیاهو در مقابل محل اقامت او آغاز شده و شمار افراد شرکت کننده در این تظاهرات طی هفته‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.
ناکامی نتانیاهو در مقابله با ویروس کرونا و همچنین فساد گسترده اقتصادی او از جمله دلایلی بوده که موجب اعتراض صهیونیست‌ها شده است.
علاوه بر این، برخی از صهیونیست‌ها با محدودیت‌های کرونایی اعلام شده شدیدا ناراضی‌اند.
این در حالی است که کرونا بسیاری از مشاغل اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و شمار بسیار زیادی را بیکار کرده است.
از سوی دیگر اتهامات متعدد علیه نتانیاهو در خصوص فساد اقتصادی و سوءاستفاده از قدرت بسیاری از صهیونیست‌ها را نسبت به ادامه حیات سیاسی او بدگمان کرده است.
نکته جالب این تظاهرات، حمایت حزب آبی‌وسفید از معترضان است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1635767 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.