خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

هشدار کمیسیون اصل ۹۰ به دستگاه‌ها

مشرق | سیاسی | یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 22:13
‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ عنوان کرد که این کمیسیون در دوره فعلی هیچ مماشاتی با دستگاه‌های مختلف نخواهد داشت.
كميسيون،اصل،جلسه،موضوع،مجلس،رسيدگي،قرار،معاونين،پيگيري،گزارش ...

خلاصه خبر

وی افزود: در این جلسه حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ دغدغه‌های کمیسیون اصل ۹۰ را مطرح کرد که یکی از اصلی‌ترین مباحثی که توسط رئیس کمیسیون اصل ۹۰ یادآوری شد موارد قانونی بود که پیش از این در مواردی به فراموشی سپرده شده بود که در واقع مصداق این موضوع (به فراموشی سپردن قانون) بحث الزام پاسخگویی دستگاه‌ها به کمیسیون اصل ۹۰ بود.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت:‌ طبق ماده واحده قانونی مربوطه اصل ۹۰ می‌تواند با قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی و تمامی وزارتخانه‌ها، ادارات و سازمان‌های وابسته به آنها، و بنیادها و نهادهای انقلابی و مؤسساتی که به نحوی از انحاء به یکی از قوای فوق‌الذکر مربوط می‌شوند مستقیماً مکاتبه داشته و یا به آنها مراجعه کنند و برای رسیدگی به شکایات کتبی که از طرف مسئولین مربوطه بدون جواب مانده و یا جواب قانع‌کننده به آنها داده نشده و رفع مشکلات توضیح بخواهد و آنها مکلفند در اسرع وقت جواب کافی را بدهد.
وی افزود:‌ جلسه امروز با معاونین پارلمانی دستگاه‌ها از این باب بود که بتوانیم به سرعت طی یک ابلاغ رسمی به تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها اعلام کنیم می‌خواهیم امید را به جامعه بازگردانیم و به طور جدی و دلسوزانه شکایت‌های مردم از دستگاه‌های مختلف را مورد رسیدگی قرار می‌دهیم و در حدی که مسئولیت داریم پرونده‌ها را پیگیری می‌کنیم.
وی افزود: در ادامه جلسه تعدادی از مهمانان نکته نظرات خود را مطرح کردند و جمع‌بندی کمیسیون این شد که همکاری لازم در حوزه کمیسیون اصل ۹۰ صورت گیرد و مقرر شد صورت‌جلسه‌ای به سرعت توسط کمیسیون تهیه و برای تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که با مجلس مرتبط است و مکلف هستند موارد قانونی با کمیسیون اصل ۹۰ برقرار کند برای‌شان ارسال شود تا یکبار ابلاغ اولیه برای همه دستگاه‌ها صورت گرفته باشد.
خضریان خاطرنشان کرد: علاوه بر این بنا شد تا موضوع بورسیه های دانشگاه‌ها نیز در کمیته فرهنگی، اجتماعی مورد رسیدگی قرار گیرد و کمیته مربوطه جلسه‌ای را برای این منظور در سه شنبه این هفته خواهد داشت.