خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1533494 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وزیر دفاع آمریکا: شواهد متقنی درباره تبانی روسیه و طالبان نداریم

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:52
وزیر دفاع آمریکا می‌گوید فعلاً شواهد قابل استنادی مبنی بر اقدامات بدخواهانه روسیه عیله نیروهای آمریکایی در خاک افغانستان وجود ندارد.
آمريكا،طالبان،افغانستان،آمريكايي،روسيه،تباني،شواهد

به گزارش خبرگزاری مهر، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در پیامی توئیتری به ادعاها درباره تبانی روسیه با طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، واکنش نشان داد و مدعی شد: می‌خواهم به همه نیروهایمان این اطمینان را بدهم که همه تهدیدهای بالقوه علیه نظامیان آمریکایی را، حال از هر نوع که باشد، جدی تلقی می‌کنیم.
با این حال، وی در بیانیه‌ای که ضمیمه این پیام کرد، افزود: در حال حاضر، وزارت دفاع آمریکا شواهد تأیید شده‌ای ندارد (که با اتکا به آنها) اتهامات اخیر مبنی بر اقدامات بدخواهانه پرسنل روس علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان را تائید کند.
وی همچنین مدعی شد که آمریکا از بهترین منابع اطلاعاتی، تسلیحاتی، تجهیزاتی، تاکتیکی و همه اختیارات لازم برای مقابله با هرگونه تهدیدی برخوردار است.
گفتنی است ادعای تبانی روسیه و طالبان برای نخستین بار از سوی نیویورک تایمز مطرح و ادعا شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در جریان آن بوده است.
این در حالی است که ترامپ می‌گوید در جریان این گزارش نبوده چراکه منابع اطلاعاتی آمریکا به دلیل عدم وجود شواهد کافی ضرورتی به مطلع کردن او ندیده‌اند.
روسیه و طالبان هم در بیانیه‌های جداگانه این اتهام را رد کرده و آن را گامی در راستای مختل کردن روند صلح افغانستان تلقی کرده‌اند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1533494 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.