خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556629 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تلاش آمریکا برای تمدید تحریم ایران حمایتی را کسب نکرد

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:52
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به نشست شب گذشته شورای امنیت عنوان داشت که خواسته آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، حمایتی را کسب نکرد.
امنيت،شوراي،آمريكا،تحريم،ايران،بك،تمديد

به گزارش خبرگزاری مهر، نیویورک تایمز گزارش خود را با اشاره به صحبت های شب گذشته «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در شورای امنیت سازمان ملل که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد آغاز کرده است.
پمپئو در سخنرانی خود با تکرار ادعاهای نخ نما شده علیه ایران، خواستار حمایت سایر اعضای شورای امنیت با تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد.
به نوشته نیویورک تایمز، درخواست پمپئو تاکنون با حمایتی از سوی اعضای شورای امنیت همراه نشده به طوری که دیپلمات ها می گویند: آمریکا تمام تلاش خود را به کار گرفته اما مطمئناً در شورای امنیت شکست می خورد.
حتی ممکن است این خواسته از حمایت کافی برای اینکه به رای گذاشته شود نیز برخوردار نشود.
آمریکا تهدید کرده که اگر این تحریم ها تمدید نشود به سراغ «اسنپ بک» و مکانیسم ماشه که در برجام گنجانده شود می رود اما سایر کشورها اعلام کرده اند که این اقدام آمریکا غیر عاقلانه بوده و از لحاظ قانونی نیز بی اعتبار است.
در این میان اما کشورهای اروپایی هم با پایان دوره تحریم ها هم رویکرد آمریکا به ویژه موضوع اسنپ بک مخالف هستند.
این کشورها امیدوار هستند راهی را بیابند تا دسترسی ایران را به تسلیحات از طریق تعهداتی مذاکره شده در قالب توافق سال ۲۰۱۵ و نه اقدامی که در شورای امنیت تصویب می شود، محدود کنند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556629 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.