خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556629 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

رشد ۱۰ درصدی برداشت محصولات باغی تابستانه در کرمانشاه

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:51
کرمانشاه_ معاون باغبانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از رشد ۱۰ درصدی برداشت محصولات باغی تابستانه در این استان خبر داد.
هكتار،تن،كرمانشاه،استان،تابستانه

یحیی اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۸۵۹ هکتار از اراضی باغی استان کرمانشاه به زیر کشت ۱۰ محصول تابستانه رفته است.
وی افزود: در این میان ۲۰۴ هکتار به کشت آلبالو، ۷۸۷ هکتار به گیلاس، ۶۳۱ هکتار به زردآلو، ۳۵۶ هکتار به توت، ۳۰۰ هکتار به سیب گلاب، ۹۶۲۵ هکتار به کشت انگور، ۲۰۸۴ هکتار به هلو، ۶۱۹ هکتار به شلیل و ۲۵۳ هکتار به آلو و آلوچه اختصاص داده شده است.
معاون باغبانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین مجموع تولید محصولات تابستانه باغی در استان کرمانشاه به ۱۴۴ هزار و ۶۳۹ تن می‌رسد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۰ درصدی حکایت دارد.
اسفندیاری گفت: میزان تولید آلبالو یک هزار و ۵۳۱ تن، گیلاس ۷۶۸۳ تن، زردآلو ۴۳۲۲ تن، توت ۴۲۳ تن، سیب گلاب ۴۲۰۰ تن، انگور ۸۴ هزار و ۴۸۰ تن، هلو ۳۲ هزار و ۱۳۹ تن، شلیل ۸۱۳۲ تن و آلو و آلوچه یک ۱۷۲۹ تن بوده است.
این مسئول عنوان کرد: کشت و تولید محصولات تابستانه باغی استان کرمانشاه در اقصی نقاط استان کرمانشاه پراکنده هستند.
وی تصریح کرد: محصولات تابستانه هسته دانه نظیر آلبالو و گیلاس از برخی استان‌های دیگر نیز به کرمانشاه وارد می‌شود اما در برخی محصولات مثل انگور و سیب مازاد تولید داریم و به دیگر نقاط کشور صادر می‌شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556629 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.