خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530665 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کودکان در تیررس موج دوم بیماری کرونا هستند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:50
اصفهان-عضو ستادملی مقابله با کرونای اصفهان گفت: کودکان در تیررس موج دوم بیماری کرونا هستندو تنها راه موجود برای مهار کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی است.
كرونا،مقابله،بيماري،اشاره،كودكان،اصفهان،اختيار،افزايش،كشور،حاد،…

محمدرضا محبوب فر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فراگیری مجدد بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: از شیوع کرونا تاکنون برای نخستین بار تعداد افراد بستری از تعداد افراد مرخص شده پیشی گرفته است.
وی با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا و مرگ و میرها رو به افزایش است، به شدت و سرعت بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و بیان داشت: به جرئت می‌توان گفت طی روزهای اخیر شاهد تغییر وضعیت کرونا در کشور هستیم که با موج دوم این بیماری همراه است.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش بستری موارد حاد در بیمارستانها تصریح کرد: متأسفانه شاهد افزایش کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستانها هستیم.
کودکان در تیررس موج دوم کرونا
محبوب فر جامعه هدف بیماری کرونا را تمام افراد جامعه برشمرد و گفت: بیماری کرونا سنین پایین جامعه و جوانان را درگیر خود کرده است که تخت‌های بیمارستان امام حسین (ع) در شهر اصفهان توسط کودکان مبتلا به کرونا اشغال شده است.
وی افزود: بیماری کرونا در کودکان با علائم بیماری کاوازاکی همراه شده است و کودکان بسیاری در برابر این بیماری آسیب پذیر شده‌اند.
اختیار تام به اصفهان در راستای مهار کرونا
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت حاد کرونا در شهرهای شاهین شهر، فریدن، فریدونشهر، کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: چنانچه دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت دنبال نشود شاهد افزایش شهرهای نارنجی و قرمز در استان اصفهان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: لازم است شهروندان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی و به ویژه استفاده از ماسک حساسیت ویژه به خرج دهند.
محبوب فر با اشاره به اختیار تام استان‌ها در مقابله با کرونا گفت: این اختیار تام در نحوه مقابله با کرونا به استان اصفهان هم داده شده است تا ستاد استانی مقابله با کرونا بهترین شیوه مدیریت مقابله با کرونا را اتخاد کند.
از فکر واکسن بیرون بیایید؛ پیشگیری را اولویت قرار دهید
وی افزود: در حال حاضر داروی مشخصی برای مقابله با کرونا وجود ندارد و با توجه به اینکه برخی کارشناسان معتقدند این ویروس ترکیبی از ویروس ایدز و ویروس حاد تنفسی است به شدت خطرناک است و تنها راه موجود حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است.
عضو ستادملی پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران گفت: با توجه به تعداد محدود شرکت‌های تولید کننده واکسن چنانچه واکسن کرونا کشف و تولید شود با توجه به پیش خرید توسط کشورهای دیگر بعید است در اختیار کشور ما قرار بگیرد؛ پس لازم است با تکیه بر توان خود و پایبندی به مسئولیت اجتماعی نسبت به پیشگیری اقدام کنیم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530665 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.