خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1557089 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لزوم تکمیل پروژه‌های زیرساختی اربعین/ایلام جزو مناطق امن کشور است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:50
ایلام-فرمانده انتظامی ایلام با اشاره به اینکه تکمیل پروژه‌های زیرساختی اربعین در استان ضروری است، گفت: ایلام جزو مناطق امن کشور است.
استان،ايلام،انتظامي،اربعين،فرمانده،ورود،پليس،امنيت،حوزه،نفر،سرد…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار نورعلی یاری ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در استان ایلام با پشتوانه گرم مردم و مسئولان به ویژه شورای تامین استان اقدامات خوبی برای ایجاد امنیت و آرامش در استان ایلام انجام شده است.
فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: اولین اولویت ما بحث ارتقای معرفت دینی و رفتاری کارکنان خصوصاً در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها که ارتباط بیشتری با مردم متهمان و مجرمان دارند است.
وی یادآور شد: توجه به معیشت کارکنان، توسعه اشراف اطلاعاتی و امنیتی، ارتقاء کمی و کیفی خدمات انتظامی در بخش‌های مختلف، مقابله جدی با قاچاق کالا و ارز، سلاح و مهمات غیرمجاز، مواد مخدر، مبارزه همه‌جانبه و موثر با جرائم به عنف، سرقت، اراذل و اوباش، مفاسد اقتصادی، کاهش تصادفات و… از دیگر اولویت‌های ناجا برای نهادینه کردن امنیت و آرامش در جامعه است.
سردار یاری افزود: امسال در حوزه امنیت اقتصادی، پلیس امنیت اقتصادی را تشکیل دادیم که وظایفی همچون برخورد با زمین‌خواری، فرار مالیاتی، پولشویی، احتکار، اختلاس، ارتشاء و مفاسد مالی را بر عهده دارد.
فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: پلیس علاوه بر ماموریت‌های ذاتی در بحث آموزش همگانی نیز ورود پیدا کرده به نحوی که در چند سال اخیر بالای ۲۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان، تحت تعالیم کارشناسان حوزه اجتماعی، مواد مخدر و پلیس فتا قرار گرفتند.
ایلام یکی از امن‌ترین استان‌های کشور
وی گفت: با ایجاد مراکز مشاوره‌ای در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان ۷۰ درصد پرونده‌ها به مصالحه انجامیده و این یک اقدام بی نظیر برای جلوگیری از ورود پرونده‌ها به چرخه قضائی است.
سردار یاری افزود: تشکیل معتمدان پلیس یکی دیگر از اقدامات خوب و مثمرثمر در سال‌های اخیر بوده است که با استفاده از این ظرفیت توانستیم در بحث صلح و سازش قدم‌های مثبت و ارزنده‌ای را برداریم.
وی گفت: در حوزه جرائم امنیتی و انتظامی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور هستیم و همچنین رتبه ۳۲ کشور را در زمینه سرقت داریم و این یعنی ۳۱ استان از ما در خصوص وقوع سرقت بالاتر هستند.
فرمانده انتظامی استان ایلام به موضوع مأموریت اربعین در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: در ماموریت چهار سال اخیر اربعین، ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مرز بین المللی مهران به اندازه جمعیتی بالاتر از تهران ورود و خروج داشتند.
وی افزود: در حوزه اربعین مشکلات زیادی داریم و مدیریت گذرنامه ما جوابگوی ۱۰ هزار نفر است اما در اربعین ما با جمعیت ۳۰۰ هزار نفر روبرو هستیم که می‌طلبد در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.
فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: عدم تکمیل پروژه‌ها در استان، یکی دیگر از مشکلاتی است که در راه تسهیل در تردد زائران وجود دارد که می‌طلبد این مشکلات به زودی مرتفع شود تا ما شاهد تردد آرام و بدون مشکل زائران در این منطقه که بیش از ۵۰ درصد ورود و خروج از مرز را برعهده دارد باشیم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1557089 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.