خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دوبرابر شدن بستری‌های کرونا/ زنگ خطر به صدا درآمده است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:50
مشهد ـ سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی با اشاره به دوبرابر شدن آمار مربوط به کرونا نسبت به ماه گذشته، گفت: افزایش قابل توجه آمار کرونا، زنگ خطری جدی برای ما است.
كرونا،رعايت،ويروس،بستري،خالي،مشهد،بهداشتي،بيماران

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین بحرینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تشریح وضعیت استان در موضوع کرونا کار ساده ای نیست، گفت: طی ۲۰ روز گذشته افزایش قابل توجهی هم از منظر بستری بیماران کرونایی، بستری در آی‌سی‌یو و فوتی‌ها داشته‌ایم که این موضوع زنگ خطر جدی برای ما محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر ما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم، به روزهای بدتری دچار می‌شویم، اظهار کرد: در نوبت اول حمله این ویروس، هم مسئولان و هم مردم همت کردند و باعث شد تا موفق شویم تا آن مقطع را پشت سر بگذاریم.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در خصوص آخرین آمار ابتلاء در مشهد و استان، گفت: تعداد بستری‌ها در ۱۰ خردادماه ۳۳۰ نفر بود که این آمار در ۱۰ تیرماه تقریباً دو برابر شده است.
وی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت دست را از جمله راه‌های جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: استفاده از ماسک محدودیت نیست بلکه محدودیت به تعطیلی کسب و کارها اطلاق می‌شود.
وقتی پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، اعمال ضوابط جدید بالااجبار باید وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص وضعیت تخت‌های بستری، گفت: در مقطع قبلی کرونا، بزرگترین و مجهزترین بیمارستان مشهد را خالی کردیم و به بیماران کرونایی اختصاص دادیم و با فروکش کردن موقت کرونا، بیمارستان به حالت عادی برگشت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در بحث بستری نداریم، ادامه داد: عدم رعایت مردم از یک سو و حمله مجدد ویروس در دنیا باعث شد دوباره بیمارستان ۶۱۰ را خالی کرده و به بیماران کرونایی اختصاص دهیم.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در انتها ابراز امیدواری کرد که با رعایت مسائل بهداشتی تخت‌ها همیشه خالی بماند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.