خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1547799 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تکذیب تعطیلی یک هفته‌ای مشهد/ ۴۰درصد تست ها مثبت است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:50
مشهد ـ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تکذیب خبر تعطیلی یک هفته ای مشهد، گفت: استاندار خراسان رضوی و ستاد پیشگیری از کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.
مشهد،تعطيلي،مراكز،كرونا،بهداشتي،سرپايي،رحيمي،رضوي،بستري

حمیدرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تکذیب تعطیلی یک هفته‌ای مشهد، گفت: خبری که رسانه‌ها امروز به نقل از من در خصوص تعطیلی یکه هفته‌ای مشهد منتشر کردند، صحت ندارد.
وی بیان کرد: برای تعطیلی شهر و اعمال محدودیت‌ها اختیار ویژه‌ای نداریم و استاندار خراسان رضوی و ستاد پیشگیری از کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تاکنون تنها محدودیتی که برای استان خراسان رضوی اعلام شده، از سوی دکتر حریرچی، معاون وزیر بهداشت بوده که شامل تعطیلی تجمعات فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز تفریحی و ورزشی می‌شود.
وی با اشاره به افزایش تعداد مراجعان سرپایی کرونا در روزهای اخیر، گفت: روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ بیمار کرونایی در مشهد داریم و از ۵۰۰ نمونه‌ای که در سطح شهر به‌صورت سرپایی به مراکز بهداشت مراجعه می‌کنند و از آن‌ها نمونه گرفته می‌شود، تقریباً ۴۰ درصد تست‌ها مثبت می‌شود، این آمار علاوه بر تعداد افرادی است که در بیماستان‌ها بستری می‌شوند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی تخت در بیمارستان‌ها به‌صورت آماده وجود دارد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد، بیان کرد: امکانات ما به اندازه امکانات اسفند و فروردین آماده هستند ولی اینکه مردم با این پیش فرض که بیمارستان‌ها دارای ظرفیت هستند، بخواهند نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌تفاوت باشند، کار درستی نیست.
وی با بیان اینکه تنها کاری که باید انجام شود، در حوزه پیشگیری است و تحقق این امر نیازمند کمک مردم است، اظهار کرد: باید در سطح مراکز بهداشتی مردم را غربالگری کنیم و بیماران را داخل منزل قرنطینه کرده و آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهیم تا به هیچ عنوان کار بیماران به بیمارستان و بستری نرسد.
رحیمی بیان کرد: با توجه به اتفاقاتی که روی داده و بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد، از همین‌رو از مردم خواسته می‌شود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کمک کنند تا در آینده‌ای نزدیک شرایط را به حالت عادی بازگردانیم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1547799 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.