خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1537428 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پیوستن یک فرمانده سابق مزدوران اماراتی به انصارالله یمن

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:46
جنبش انصارالله یمن اعلام کرد یکی از فرماندهان ارشد مزدوران امارات از این گروه جدا شد و برای جنگ علیه اشغالگران به این جنبش پیوست.
يمن،مزدوران،طارق،صالح،پيوست،ائتلاف،فرمانده،عمليات،حمايت

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المسیره، انصارالله یمن از جدایی فرمانده عملیات جنگی یک گروه تحت حمایت امارات و پیوستن به جنبش انصارالله خبر داد.
این پایگاه نوشت: «عبدالملک خماش الأبیض» فرمانده عملیات جنگی نیرو‌های «المقاومة الوطنیة» تحت حمایت امارات، که فرماندهی آن را «طارق صالح» برادرزاده علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن بر عهده دارد، به صنعاء بازگشت و به صفوف انصارالله پیوست.
در همین راستا، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در حساب توئیتری خود نوشت: با حضور شیخ علی القیسی رئیس کمیته آشتی ملی و طارق الشامی رئیس گروه رسانه‌ای حزب المؤتمر و تعدادی از اعضای شورای مشورتی میزبان سرتیپ «عبدالملک الأبیض» رئیس عملیات پیشرفته در جبهه ساحل غربی بودیم، الأبیض از وطن عذرخواهی کرده و به صفوف آن برای جنگ با اشغالگران پیوست.
سال گذشته نیز یکی دیگر از فرماندهان مزدوران امارتی به نام سرهنگ «قاسم احمد الخضری»، فرمانده نیرو‌های پشتیبانی «تیپ چهارم گارد ریاست جمهوری» وابسته به نیرو‌های «طارق صالح» و مورد حمایت ائتلاف سعودی-اماراتی، از این ائتلاف جدا شد و به نیرو‌های انقلابی یمن پیوست.
به گزارش رسانه‌های یمنی، درگیری‌ها میان مزدوران سعودی و اماراتی در جنوب یمن بار دیگر شدت یافته است و دو طرف در استان «ابین» به جان هم افتاده‌اند.
این در حالی است ائتلاف سعودی مدعی آتش‌بس به بهانه شیوه ویروس کروناست، اما در واقعیت نه تنها با مزدوران اماراتی دریگر شده بلکه به حملات و تجاوزات علیه ملت یمن افزوده است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1537428 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.