خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1557053 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پویش دختران انقلاب صدای مطالبات زنان کشور است

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:46
مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب گفت: پویش و اجتماع دختران انقلاب صدای مطالبات بانوان کشور است که قرار است به گوش مسئولین برسد.
دختران،حجاب،انقلاب،پويش،عفاف،مردمي،مجموعه،كشور،اجتماع،اقدامات،م…

به گزارش خبرنگار مهر، بهاره جنگروی مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب صبح امروز در نشست خبری گفت: مجموعه دختران انقلاب سال گذشته با یک اجتماع بزرگ ۴۰ هزار نفری با حضور دختران جوان از اقشار مختلف اقدام به برگزاری اجتماع کرد و پس از ان نیز اجتماع دختران انقلاب در خیابان کمال تهران با استقبال بالای بانوان برگزار شد.
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات فرهنگی ما در راستای ترویج عفاف و حجاب، برپایی موکب‌های حجاب در ایام فاطمیه و محرم بود.
این موکب ها با حضور دخترانی با ظاهرهای متفاوت برگزار شد و خوشبختانه با انجام اقدامات فرهنگی و برگزاری محافل دوستانه امروز شاهد تغییر و تحول در حجاب این افراد هستیم.
جنگروی با اشاره به اقدامات این گروه در ایام کرونا نیز گفت: دختران انقلاب در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار داشتند و در شهرهای مختلف ستاد مبارزه با کرونا را راه اندازی کردند، از جمله اقدامات اعضای گروه نیز ارائه خدمات مشاوره پزشکی و آموزشی به مردم و توزیع ۷ هزار بسته معیشتی و بهداشتی میان زنان سرپرست خانوار و افراد کم بضاعت بوده است.
مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب اظهار داشت: آیا مدعیان حقوق زنان در ایام کرونا به مشکلات معیشتی و دغدغه‌های بانوان کم بضاعت رسیدگی کردند و یا تنها برای بازی‌های سیاسی خود کار می‌کنند؟
این در حالی است که مدعیان حقوق زنان در حال حاضر باید به دنبال رفع مشکلات معیشتی مردم کشور باشند.
وی افزود: امروز جمع دختران انقلاب محفل بانوانی که با هر نوع پوششی دغدغه مطالبه ارزش‌های اسلامی را دارند و امروز دستاوردهای بزرگ ما جذب دخترانی است که با آشنایی با این پویش دچار تحول شده‌اند.
وی با اشاره به هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب ۱۳ آبان سال گذشته در دیدار با دانش آموزان فرمودند همان آمریکایی که به دنبال عدم دسترسی کشور به سلاح هسته‌ای است به دنبال حذف حجاب از کشور نیز است.
ایشان در دیدار اخیر و مجازی خود با دانشجویان نیز مطالبه حجاب از مسئولین و دغدغه مندی جوانان در این زمینه را خواستار شدند.
مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب بیان کرد: بر اساس اقدامات میدانی و نتایج بررسی‌های چند ساله مان اکثر بانوان کشور خواهان عفاف هستند، در زمینه حجاب اکثر نهادها مسئول هستند اما به عنوان مثال وزارت ارشاد به عنوان یک نهاد متولی فرهنگ نه تنها اقدامات فرهنگی انجام نمی‌دهد بلکه ضد فرهنگ عمل می‌کند.
فیلم‌های سینمایی موجود در کشور نیز گواه این موضوع است.
جنگروی با بیان اینکه جنبش دختران انقلاب در پی احیای ارزش‌های اسلامی است افزود: حجاب یکی از این ارزش هاست.
عنصرهای خارجی با کمک دست نشانده‌های داخلی خود به ترویج بی حجابی کمک می‌کنند و آنها همان کسانی هستند که حجاب را عامل آسیب‌های جسمی می‌دانند و در کانال‌های تلگرامی خود همجنس‌گرایی را ترویج می‌دهند.
وی ابراز داشت: امروز هدف دشمن انحطاط خانواده است و این امر در گرو انحطاط زن است، دشمن به دنبال ایجاد انقلاب جنسی در ایران است اما جریان‌های مردمی اجازه این امر را نمی‌دهند.
چرا که امروزه مطالبات زنان و دختران در حال تغییر است.
جنگروی عنوان کرد: در حال حاضر تمام شهرهای کشور و حتی کشورهای دیگر از جمله کانادا و لبنان در حال گرایش به سمت پویش دختران انقلاب و مطالبه عفاف و حجاب هستند.
اجتماع و پویش دختران انقلاب در هفته عفاف و حجاب امسال با عنوان دختران حاج قاسم برگزار می‌شود.
اما این اجتماع به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی خواهد بود.
مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب افزود: به همین منظور علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به این پویش ارسال کنند و به این جمع بپیوندند.
علت نامگذاری پویش امسال به نام دختران حاج قاسم این است که ایشان در کتاب شهید حججی جمله‌ای مبنی بر اینکه شادی شهدا در گرو حجاب است، دارند.
جنگروی اظهار داشت: قرار است در این پویش کشوری صدای مطالبات بانوان کشور به گوش مسئولین برسد.
برخی می‌گویند که بهتر است برای حجاب رفراندوم برگزار کنیم این در حالی است که حجاب حکم خداست و نمی‌شود برای حکم الهی رفراندوم برگزار کرد.
وی تصریح کرد: پایان این پویش به یک اجتماع مجازی با حضور خانواده‌های شهدا و دختران شهید از جمله خانواده شهید حججی، شهید ابراهیم هادی، دختر شهید سلیمانی و… و.
ختم می‌شود.
در این تجمع نیز بیانیه‌ای برای مطالبه از تمامی دستگاه‌های متولی حجاب صادر و قرائت خواهد شد.
مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم با ارسال آثار خود از نمایندگان مجلس برای موضوع عفاف و حجاب مطالبه کنند، همزمان با این پویش نیز دختران انقلاب در چندین میدان شهر حضور پیدا خواهند کرد و هدایایی با مضامین عفاف و حجاب به بانوان اعطا می‌کنند.
جنگروی یادآور شد: مجموعه دختران انقلاب تحت نظر هیچ ارگانی نیست و این پویش کاملاً مردمی است.
بودجه مالی ما نیز کاملاً توسط خیرین و مردم تأمین می‌شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1557053 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.