خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548456 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کفاشیان: پیشنهاد کردم انتخابات برگزار شود/ فیفا در حق فوتبال ما ظلم می‌کند

ایسنا | برگزیده، ورزشی | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:34
نایب رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید به فیفا پیشنهاد کرده اجازه برگزاری انتخابات با اساسنامه اصلاحی را بدهد تا بعد از تعیین رییس و هیات رییسه، درباره ابهامات باقی مانده در اساسنامه مذاکره شود.
فدراسيون،اساسنامه،فوتبال،فيفا،انتخابات،رييس،نايب،هيات،رييسه،پيش…

نایب رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید به فیفا پیشنهاد کرده اجازه برگزاری انتخابات با اساسنامه اصلاحی را بدهد تا بعد از تعیین رییس و هیات رییسه، درباره ابهامات باقی مانده در اساسنامه مذاکره شود.
به گزارش ایسنا، علی کفاشیان، نایب رییس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران درباره غیبت چند روزه او در این فدراسیون گفت: قرار نیست هر روز به فدراسیون بیایم.
شغل بنده موظف نیست.
گاهی اوقات به فدراسیون سر می‌زنم که اتاقم را حفظ کنم!
وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود فعالیت‌هایی در رابطه با جلوگیری از بازگشت او به این فدراسیون شده است، اظهار کرد: تا زمانی که انتخابات بعدی برگزار شود، نایب رئیس و عضو هیات رئیسه هستم.
قول می‌دهم بعد از انتخابات در فدراسیون فوتبال نباشم.
نایب رییس این فدراسیون مساله سرپرستی به موجب اساسنامه را رد کرد و گفت: این موضوع منتفی شد چرا که من بازنشسته هستم و مجوز لازم را هم ندارم.
سرپرست فدراسیون نباید مشمول قانون بازنشستگی شود.
به علت بازنشستگی قادر نیستم اسناد و اوراق را امضا کنم.
کفاشیان درباره اختلاف فیفا و فدراسیون فوتبال درباره ماهیت فدراسیون فوتبال که گفته می‌شود وزارت ورزش تاکید دارد ماهیت این فدراسیون مطابق قانون باید نهاد عمومی غیردولتی باشد، گفت: در اساسنامه جدید استقلال فدراسیون دیده شده است.
الان مجمع و بعد هم هیات رییسه تصمیم گیرندگان اصلی فوتبال هستند.
به نظر تایید این اساسنامه ایرادی ندارد.
طبق قانون مصوب مجلس، فدراسیون‌ها جزو سازمان‌های عمومی غیردولتی هستند.
اگر این قانون برداشته شود، باید برای همه یکسان باشد.
نایب رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: الان باید فیفا توجیه شود که نهاد عمومی غیر دولتی ارتباطی به نقض استقلال فدراسیون ندارد.
هر فدراسیونی ضمن اینکه تابع قوانین فیفا و AFC است، باید تابع قوانین کشورش هم باشد.
به نظرم باید با فیفا خوب صحبت شود که متوجه شوند استقلال فدراسیون فوتبال حفظ می‌شود و کسی در تصمیمات این مجموعه دخالت نمی‌کند.
کفاشیان اعلام کرد که به فیفا پیشنهاد کرده انتخابات فدراسیون فوتبال ایران با اساسنامه اصلاحی برگزار شود و بعد از تعیین رییس و اعضای هیات رییسه، درباره ابهامات مختلف بحث شود.
او گفت: خودم به فیفا پیشنهاد دادم که اگر موارد کوچکی در اساسنامه مانده، اجازه دهد انتخابات برگزار شود.
برای همین گفتم سریعا مجمع این اساسنامه را تصویب کند و ما انتخابات را برگزار کنیم.
وی در واکنش به اینکه فیفا تا زمان اصلاح اساسنامه، اجازه برگزاری انتخابات را نخواهد داد، خاطرنشان کرد: پیشنهاد من این است که با برگزاری انتخابات و تعیین هیات رییسه، فدراسیون روی ریل می‌افتد و صاحب پیدا می‌کند و می‌تواند قدم‌های باقی مانده برای رفع ابهامات اساسنامه را بردارد.
هر چقدر فیفا اصلاح اساسنامه را طول بدهد، فوتبال کشورمان و آسیا ضرر می‌کند.
فیفا در حق فوتبال ما ظلم می‌کند.
ادامه دارد...برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548456 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.