خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548044 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

توسعه شهر قزوین منوط به اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان است- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:31
گروه استان‌ها- معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: شهر قزوین فقط می‌تواند از جهت شمال توسعه پیدا کند که انجام این کار منوط به اجرای طرح بزرگ انتقال آب از سد طالقان است.
قزوين،آب،شهر،تامين،طرح،فرخزاد،آزادراه،مسكوني،شمال

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه وجود باغستان سنتی جلوی توسعه فیزیکی شهر قزوین از جهات جنوب، شرق و غرب را گرفته است، اظهار داشت: شهر قزوین فقط می‌تواند از جهت شمال توسعه پیدا کند که انجام این کار منوط به اجرای طرح بزرگ انتقال آب از سد طالقان است.
وی افزود: برای اجرای اقدام ملی مسکن در شهر قزوین نیاز به زمین‌های آزاد و بلامعارض داریم که داخل محدوده شهر باشند و بتوانیم برای آنها پروانه بگیریم و به صورت انبوه در آن واحدهای مسکونی بسازیم.
در حال حاضر در شمال آزادراه زنجان-قزوین چنین امکانی داریم؛ در حالی که در این منطقه هیچ‌گونه امکان تامین خدمات زیربنایی از جمله آب وجود ندارد.
فرخزاد یادآور شد: امروز دستگاه‌های اجرایی مربوطه یعنی شرکت آب و فاضلاب برای تامین آب شهر قزوین هم در روزها و ساعات اوج مصرف مشکلات زیادی دارد و نمی‌تواند آب برخی از نقاط شهر را تامین کند؛ چه برسد به اینکه بخواهد آب سطح وسیع‌تری از فضاهای مسکونی را در بالای آزادراه یادشده تامین کند و به آنها خدمات دهد.
معاون عمرانی استاندار ادامه داد:‌ بنابراین توسعه قزوین از شمال آن زمانی قابلیت اجرا پیدا می‌کند که بتوانیم منابع آبی داشته باشیم و انجام آن منوط به این است که طرح بزرگ انتقال آب طالقان حتماً اجرا شود و بتوانیم آب شرب را برای مناطق بالای آزادراه قزوین-زنجان تامین کنیم.
فرخزاد با یادآوری اینکه سهم استان در طرح اقدام ملی مسکن 10 هزار واحد مسکونی است، گفت: با توجه به محدودیت ساخت و ارتفاع ساختمان در بافت تاریخی قزوین، نمی‌توان این طرح را در سطح وسیع در شهر قزوین اجرا کرد.
وی اضافه کرد: اما در در شهرهای دیگر مانند اقبالیه و آبیک زمین بکر و بلامعارض با مالکیت دولت داشتیم که سبب می‌شود طرح اقدام ملی مسکن به راحتی در چنین شهرهایی اجرا شود.
انتهای پیام/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548044 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.