خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548317 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

توسعه ‌مکران با ‌‌تدبیر زیبای مقام معظم رهبری آغاز شد/ ابر‌پروژه نفتی مکران‌ منطقه جنوب شرق را متحول می‌کند + فیلم- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:30
گروه استان‌ها ـ نماینده شرق هرمزگان درمجلس شورای اسلامی طرح راهبردی و محوری توسعه سواحل مکران را به عنوان یکی از راهبردهای اساسی برای تامین نیازهای اقتصادی کشور معرفی کرد.
توسعه،منطقه،مكران،رئيسي،هرمزگان،سواحل،نفت،ملي،مجلس،سيريك،تسنيم،…

حسین رئیسی ‌در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری تسنیم در سیریک اظهار داشت: توسعه سواحل مکران با یک نگاه ملی با تدبیر زیبای مقام معظم رهبری آغاز و پروژه‌های بزرگ برای توسعه منطقه در حال اجراست.
رئیسی خط انتقال نفت پالایشگاه سیریک و پایانه نفتی عظیم کوه مبارک را که پیش از این کارهای مطالعاتی آن انجام شده بود و اکنون عملیات آن به همراه ده‌ها طرح پتروپالایش آغاز شده و اجرا خواهد شد را برای منطقه حیاتی قلمداد کرد و افزود: ابر‌پروژه نفتی مکران و دیگر طرح‌های مکمل تحول عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد و اشتغال جوانان بومی که سال‌ها منتظر چنین فرصت‌هایی بودند رافراهم خواهد کرد.
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جذب سرمایه برای پروژه‌های محوری و اساسی وابسته به نفت در جهت توسعه سواحل مکران گفت: بسیاری از نیروهای بومی در داخل و خارج را می‌توان به سمت این پروژه‌ها هدایت کرد و از ظرفیت آنها بهره برد.
وی یکی از دلایلی که جوانان هرمزگان در پروژه‌ها سهم اندکی دارند را عدم تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته‌های مورد نیاز اعلام کرد و ادامه داد: باید در هنرستان‌های مقطع متوسطه دوم و تحصیلات دانشگاهی در استان متناسب با ظرفیت‌های صنعتی که در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد رشته‌های مورد نیاز دایر شود و ما باید رویکردمان به سمت تربیت نیروهای فعال ماهر در صنعت فولاد، پتروشیمی و صنایع نفت باشد.
رئیسی نگاه و هدف گذاری پروژه‌های عظیم ملی را رشد و توسعه متوازن در منطقه دانست و تصریح کرد:همه افراد به فراخور توان و استعداد باید بتوانند در این ظرفیت عظیمی که نظام در حال ایجاد کردن است سهم داشته باشند و نظارت بر اجرای صحیح کار و سهم بومیان منطقه در صنایع مستقر در آینده زمینه عدالت اجتماعی را فراهم خواهد کرد و این را در مجلس دنبال خواهیم کرد.
وی در خصوص نتیجه طرح‌های بزرگ مثل توسعه سواحل مکران و عملیات های بزرگ صنعتی گفت: اثر این پروژه‌ها باید منجر به افزایش رشد و ثروت ملی ،کم کردن فاصله طبقاتی و رفاه عمومی باشد.
در ادامه مصاحبه اختصاصی خبرگزاری تسنیم با نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی را مشاهده خواهید کرد:
گزارشگر: میثم رئیسی
انتهای پیام/867/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548317 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.