خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556629 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس: استان کرمان با مشکل جدی بیکاری روبه‌رو است- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:30
گروه استان‌ها- نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیکاری، بحران آب و افزایش بی‌رویه قیمت مسکن را از مشکلات اساسی دانست و گفت: استان کرمان با مشکل جدی بیکاری روبه‌رو است.
استان،كرمان،پسته،برطرف،انار،كشاورزان،كشور،رفسنجان،جلالي،بحران

حجت‌الاسلام حسین جلالی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در انار اظهار داشت: در پیامی که مقام معظم رهبری به نمایندگان فرمودند دو نکته اصلی اقتصاد و فرهنگ تاکید شده است، اقتصاد و فرهنگ در استان کرمان نیز از مشکلات اساسی استان است که باید مورد توجه نمایندگان مردم و مسئولان استان قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه نمایندگان و مسئولان نیز باید بر اساس الگویی که حضرت آقا برای همه معرفی کردند فعالیت های توسعه‌ای در استان را برنامه‌ریزی کنند گفت: استان کرمان با مشکل جدی بیکاری روبه‌رو است و باید برای برطرف کردن این مشکل راهکار عملی پیدا کنیم.
نماینده مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بحران بیکاری و اشتغال برطرف شود بسیاری از معضلات کشور و استان کرمان که امروز گریبانگیر جامعه شده است، برطرف می‌شود.
جلالی بحران آب در استان کرمان را یک چالش اساسی و جدی دانست و افزود: استفاده بهینه از منابع آبی موجود یک روش است که نیاز به همکاری کشاورزان و مردم در هر سطحی دارد اما تکنولوژی‌های جدید و مدرن برای استیصال آب نیز یک ظرفیت است که مسئولان باید به آن توجه کنند.
وی با انتقاد از گرانی افسارگسیخته در کشور و استان کرمان گفت: گرانی کالاها به‌ویژه مایحتاج عمومی مردم، تورم و کاهش پول ملی و افزایش قیمت زمین و مسکن از مشکلاتی هستند که کشور و استان درگیر آن است.
نماینده مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر شاهد افزایش یک دفعه قیمت زمین و مسکن در استان کرمان هستیم که در حال تبدیل شدن به بحران است عنوان کرد: در شهرستان‌های رفسنجان و انار که حوزه انتخابیه بنده است کشاورزان مشکلاتی دارند که برنامه‌ای برای برطرف شدن این مشکلات وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه حدود 150 هزار تن محصول پسته کشاورزان از سال گذشته فروش نرفته و در انبارها است خاطرنشان کرد: جلسات خوبی برگزار شده و توانستیم از پیمان ارزی آن را خارج کنیم و امیدواریم در هفته‌های آینده موانع صادرات پسته کشور برطرف شود.
جلالی تصریح کرد: در آستانه برداشت پسته هستیم و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز 200 هزار تن پسته برداشت شود که در مجموع 350 هزار تن محصول پسته کشاورزان با مشکل فروش و صادرات روبه‌رو می‌شود.
انتهای پیام/511/حبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556629 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.