خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548317 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تکمیل سد "ارغوان کلمه" استان بوشهر نیازمند 10 میلیارد تومان اعتبار است- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:30
گروه استان‌ها- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، سد "ارغون کلمه" را یکی از طرح‌های مهم تامین آب آشامیدنی استان بوشهر دانست و گفت: برای تکمیل این سد به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
سد،آب،بوشهر،مخزن،مترمكعب،تامين،شرب،حجم،رئيسعلي،دلواري،استان

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر وضعیت سدهای در دست ساخت در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اکنون 2 سد رئیسعلی دلواری و تنگ‌ارم در دشتستان وارد مدار بهره‌برداری است که نقش مهمی در تامین آب کشاورزی و شرب مناطق خود دارد.
وی سد رئیسعلی دلواری را بزرگترین سازه آبی استان بوشهر دانست و بیان کرد: سد رئیسعلی دلواری با حجم مخزن 695 میلیون مترمکعب بر رودخانه شاپور واقع شده است که برای آبیاری 19 هزار و 500 هکتار از اراضی پایین دست و کنترل سیلاب‌های مخرب در فصل بارندگی و تامین آب پایدار کشاورزی اهمیت بسیاری دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر میزان آب ذخیره شده در سد رئیسعلی دلواری را 317 میلیون مترمکعب دانست و افزود: با توجه به بارش باران‌های مطلوب در زمستان گذشته میزان ذخیره آب در سد رئیسعلی دلواری در مقایسه با سال گذشته، افزایش 10 درصدی دارد.
محمدی به سد تنگ‌ارم دشتستان پرداخت و تصریح کرد: این سد با هدف کنترل سیلاب، تامین آب شرب منطقه و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی به بهره‌برداری رسید و در زمستان گذشته 4 میلیون مترمکعب آبگیری و برای استفاده در بخش شرب در اختیار شرکت آبفای استان قرار داده شد.
وی از اجرای سد دالکی در دشتستان خبر داد و فزود: سد دالکی با حجم مخزن 270 میلیون مترمکعب با پیشرفت فیزیکی 20 درصد روند اجرای مطلوب دارد که امید می‌رود بر اساس برنامه تعیین شده آبگیری شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر سد خاییز تنگستان با حجم مخزن 16 میلیون مترمکعب را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیشرفت فیزیکی سد خاییز 46 درصد است که نقش مهمی در تامین آب کشاورزی و شرب منطقه دارد.
محمدی، پیشرفت فیزیکی سد باغان با حجم مخزن 32 میلیون مترمکعب را 30 درصد دانست و خاطر نشان کرد: سد دشت پلنگ نیز با حجم مخزن 150 میلیون مترمکعب در حال ساخت است.
وی، سد«ارغون کلمه» را یکی از طرح‌های مهم تامین آب آشامیدنی دانست و گفت: این سد با حجم 1.8 میلیون مترمکعبی دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است که توانایی ذخیره 400 هزار متر مکعب آب در سال دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر هدف از ساخت سد «ارغون کلمه» را تامین آب شرب دانست و بیان کرد: برای تکمیل این سد به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
محمدی اجرای طرح خط انتقال آب و مخزن ذخیره در کنار سد ارغون کلمه را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: برای 8 کیلومتر خط انتقال آب و مخزن یک‌هزار مترمکعبی 8 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
وی به ساخت دیگر سدها و بندهای ذخیره‌ای در استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: سدهای کوچک و بندهای ذخیره‌ای مانند سد اخند، سد کلاکل و پروژه‌های کنترل سیلاب شبانکاره از دیگر طرح‌های توسعه منابع آب استان بوشهر برای تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی است.
انتهای پیام/190/سبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548317 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.