خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556904 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اتحادیه اروپا پرواز خطوط هوایی ملی پاکستان را ممنوع کرد- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:24
آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا اعلام کرد خطوط هوایی پاکستان به خاطر تقلب احتمالی خلبانهای این کشور در آزمون خلبانی، تا حداقل 6 ماه اجازه پرواز به اروپا را ندارند.
پاكستان،پرواز،اروپا،شركت،خلباني،هوانوردي،تقلب،خلبان،هواپيمايي،ه…

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا اعلام کرد خطوط هوایی پاکستان تا حداقل 6 ماه اجازه پرواز به اروپا را ندارند.
این تصمیم پس از آن گرفته شد که وزیر هوانوردی پاکستان اعلام کرد حدود یک سوم از خلبان‌های این کشور در امتحان خلبانی خود تقلب کرده اند.
عبدالله حافظ، سخنگوی شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان گفت این شرکت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا هیچ پروازی به اروپا ندارد ولی امیدوار است پروازهایش به اسلو، کپنهاگ، پاریس، بارسلون و میلان را طی دو ماه آینده از سر بگیرد.
تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای ایرباس A320 در شهر کراچی پاکستان در بیست و دوم ماه مه که باعث کشته شدن 97 نفر شد، این حقیقت را افشا کرد که 260 نفر از 860 خلبانی که در پاکستان فعالیت می‌کنند در آزمون خلبانی تقلب کرده اند ولی هنوز هم مجوز پرواز از سازمان هوانوردی غیرنظامی پاکستان را دارند.
دولت پاکستان از آن زمان پنج مقام این سازمان نظارتی را برکنار کرده و مجازاتی برای آنها در نظر میگیرد.
آژانس امنیت هوایی اروپا طی نامهای این ممنوعیت را اعلام کرد و گفت نگران اعتبار مجوز پرواز خلبان های پاکستانی است و مطمئن نیست دولت پاکستان توانایی نظارت بر اپراتورهای پرواز خود را طبق استاندارد های بین المللی داشته باشد.
شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان به 150 خلبان خود به خاطر تقلب، اجازه پرواز نمی‌دهد.
این شرکت در 2019 پس از خارج شدن یکی از هواپیماهایش از باند فرود در شمال پاکستان، 17 خلبان را به خاطر عدم اطمینان نسبت به مجوز پروازشان برکنار کرد.
متخصصان هوانوردی نگرانند ممنوعیت اعمال شده توسط اتحادیه اروپا در پروازهای پاکستان به انگلیس و کانادا هم تاثیر بگذارد چون هواپیماهای شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان توانایی پرواز بر فراز اروپا در مسیر های طولانی تر را ندارند.
انتهای پیام/192برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556904 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.