خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1537500 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جزیره قشم تا پایان ماه‌جاری در تأمین برق خودکفا می‌شود/ بورسی شدن نیروگاه گیلان تا پایان تیرماه- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:24
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر از بورسی شدن نیروگاه گیلان تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: با به بهره برداری رسیدن واحدهای گازی نیروگاه قشم، این جزیره در تأمین برق خود خودکفا می‌شود.
نيروگاه،برق،سرمايه،مگاوات،قشم،غدير،گازي،جزيره،واحد،بهره،ظرفيت،ا…

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید فریدالدین معصومی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در نشستی خبری اظهار داشت: نیروگاهی 500 مگاواتی در جزیره قشم با توان داخلی در حال ساخت است که تا پایان تیرماه دو واحد گازی آن به مجموع ظرفیت 340 مگاوات به مدار بهره برداری وارد می شود.
وی افزود: نیاز برق جزیره قشم در زمستان حدود 100 مگاوات و در تابستان حدود 280 مگاوات است، در حالی که ظرفیت تولید برق در این جزیره حدود 80 تا 100 مگاوات است و بقیه نیاز برقی جزیره قشم با واردکردن برق از بندرعباس تأمین می شود اما با به بهره برداری رسیدن واحدهای گازی نیروگاه قشم، علاوه بر اینکه این جزیره در تأمین برق خود خودکفا می‌شود، این ظرفیت را دارد که مازاد برقی تولیدی را به دیگر بخش‌های استان هرمزگان ارسال کند.
معصومی با بیان اینکه واحد بخار 160 مگاواتی این نیروگاه نیزپس از بهره برداری از بخش گازی، تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید، گفت: در پاییز سال 1400، واحد بخار این نیروگاه به بهره برداری می رسد و ظرفیت اسمی تولید برق در نیروگاه قشم به 500 مگاوات می رسد.
وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری این نیروگاه 308 میلیون یورو بوده که از این رقم، 203 میلیون یورو از تسهیلات صندوق توسعه ملی و 67 میلیون یورو از آورده سهامدارن تأمین می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با بیان اینکه راندمان خالص این نیروگاه پس از تبدیل شدن به سیکل ترکیبی به 49 درصد می‌رسد، گفت: پیشرفت احداث واحد اول گازی این نیروگاه هم‌اکنون 97 درصد و پیشرفت احداث واحد دوم گازی این نیروگاه 94 درصد است.
معصومی در خصوص ورود نیروگاه‌های تحت مالکیت هلدینگ غدیر به بورس گفت: نیروگاه گیلان با سرمایه 4300 میلیارد تومان تا پایان تیرماه وارد بورس می شود که با توجه به صورت مالی خوب یکه دارد، پیش‌بینی می کنیم این عرضه با استقبال مواجه شود.
وی افزود: همچنین عرضه نیروگاه هرمز در بورس و همچنین عرضه سهام هلدینگ سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در بورس در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با اشاره به نامه ارسالی سندیکای تولیدکنندگان برق به وزارت نیرو و دولت مبنی بر حل مشکلات ناشی از بدهی‌های ارزی نیروگاه‌های خصوصی در سال گذشته گفت: این موضوع از سوی سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است، اگرچه وزارت نیرو هیچ کدام از سه پیشنهاد ارائه شده را نپذیرفت اما این پیشنهادات و راه‌حل‌های ارائه شده در نهاد ریاست جمهوری در حال بررسی است و قرار است با ارائه جمع‌بندی موضوع، به سران قوا برای تصمیم گیری ارائه شود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1537500 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.