خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548317 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نتیجه همه پرسی امروز روسیه چه معنایی دارد؟- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:22
شهروندان روس بعد از شنیدن سخنرانی شب گذشته "ولادیمیر پوتین" درباره اهمیت "صدای هر یک از مردم"، امروز در مرحله نهایی همه پرسی درباره اصلاحات قانون اساسی در کشورشان شرکت کرده‌اند.
روسيه،رأي،قانون،اصلاحات،اساسي،پرسي،شهروندان،حمايت،روز،پوتين،ظهر…

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «راسیسکایا گازیتا»، چاپ مسکو امروز نوشت: امروز چهارشنبه، اول جولای (11 تیر ماه) مرحله اصلی و نهایی همه پرسی سراسری در روسیه درباره اصلاحات قانون اساسی در حال انجام است.
مردم روسیه می توانند با مشارکت در این رأی گیری از اصلاحات پیشنهادی در قانون اساسی کشور حمایت کرده یا با آنها مخالفت کنند.
شهروندان باید به این سؤال پاسخ دهند: "آیا شما اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه را تأیید می کنید؟" این اصلاحات فقط درصورتی به اجرا گذاشته می شود که بیش از نیمی از شرکت کنندگان در همه پرسی، پاسخ "بله" را انتخاب کنند.
روز گذشته "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه که خود آغازگر اصلاحات در قانون اساسی است، در گفتگویی تلویزیونی خطاب به مردم روسیه گفت: «ما فقط به اصلاحاتی که در آئین نامه قانون مشخص شده رأی نمی دهیم.
ما به کشوری رأی می دهیم که می خواهیم در آن زندگی کنیم، با آموزش و مراقبت های بهداشتی مدرن، با حمایت اجتماعی مطمئن از شهروندان، با قدرت مؤثر پاسخگویی به مشکلات جامعه.»
وی با اشاره به اینکه اصلاحات در قانون اساسی - در صورت حمایت شما - تقویت این ارزش‌ها و اصول والا و ضمانت نامه‌ای بی قید و شرط برای پیشرفت کشور است، از همه شهروندان خواست که به پای صندوق‌های رأی رفته و"حرف خود را بزنند".
پوتین گفت: «صدای هر یک از شما مهمترین و اصلی ‌ترین مسئله است.»
برأی راحتی و امنیت شهروندان روس با توجه به شیوع ویروس کرونا، شعب رأی گیری از قبل - از تاریخ 25 ژوئن (5 تیرماه) آغاز به کار کرده بود.
در مدت این پنج روز، 49 میلیون و 600 هزار نفر یا 45.7 درصد از تعداد واجدین شرایط رأی دهی در فدراسیون روسیه در همه پرسی شرکت کردند.
ناظران پیروی از قانون در زمان رأی گیری را رصد می کنند.
تعداد آنها بیش از 510 هزار نفر است که شامل نمایندگان 18 حزب سیاسی و 1600 سازمان اجتماعی هستند.
علاوه بر روس‌ها، حدود 50 کارشناس خارجی نیز در این همه پرسی حضور داشته و تمامی مراحل آن را زیر نظر دارند.
بسیاری از آنها دوست دارند تا از تجربه روسیه در کشورهایشان بهره ببرند.
حوزه‌های رأی گیری در سراسر روسیه در ساعت 8 بعد از ظهر به وقت محلی بسته می شوند.
سپس شمارش آراء شروع خواهد شد.
کمیته مرکزی انتخابات روسیه انتظار دارد که نتایج اولیه را بتوان تا ظهر روز پنج شنبه اعلام کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548317 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.