خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530665 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افزایش آسیب دیدگی کشاورزان حین جمع آوری محصول در خراسان شمالی

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:19
معاون روابط کار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از افزایش آسیب دیدگی کشاورزان حین جمع آوری محصول در استان خبرداد.
كشاورزي،استخرهاي،كشاورزان،آب،محصول،كمباين،خرمن

ایسنا/خراسان شمالی معاون روابط کار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از افزایش آسیب دیدگی کشاورزان حین جمع آوری محصول در استان خبرداد.
قربان نباتیان در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: متاسفانه طی سال جاری به دلایلی اعم از ناآگاهی نسبت به کارکرد ادوات کشاورزی و یا سهل انگاری و نبود حفاظ میزان آسیب دیدگی و حتی مرگ کشاورزان در حین جمع آوری محصول افزایش یافته است.
وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته تاکنون دو نفراز کشاورزان و مالکان ادوات کشاورزی به دلیل نداشتن حفاظ در خرمن کوب‌ها و یا تعمیر کمباین جان خود را از دست داده اند زیرا در بین تسمه ها و زنجیرهای آن گیر می کنند.
نباتیان با هشدار به اینکه افراد از نزدیک شدن به استخرهای آب کشاورزی نیز خودداری کنند، افزود: طی سال جاری چهار نفر از جوانان و نوجوانان با هدف شنا در استخرهای آب کشاورزی رفته و غرق شده اند.
وی با تاکید بر اینکه مالکان استخرهای کشاورزی ازحفاظ و نرده برای جلوگیری از ورود افراد استفاده کنند، افزود: به دلیل استفاده ازماده ژئوممبران در ساخت استخرها به هر میزانی هم که فرد شناگر ماهری باشد بازهم نمی تواند از آب بیرون بیاید و این مهم سبب مرگ فرد می شود.
وی یادآورشد: هم اکنون کشاورزان در فصل جمع آوری محصول هستند که عمدتا این کار به صورت خانوادگی انجام می شود در این راستا باید از نزدیک شدن افراد به کمباین یا خرمن کوب ها و استخرهای ذخیره آب جلوگیری کنند.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530665 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.