خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556904 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پلیس آماده انجام هرگونه وظیفه محوله در رابطه با کرونا است

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:19
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: برخی از تالارهای پذیرایی استان ظرفیت بالایی دارند و می‌توان با وضع یکسری قوانین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.
استان،پذيرايي،بهداشتي،برگزاري،واحد،اشاره،كرونا،تالارهاي،مراسم،ا…

ایسنا/زنجان فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: برخی از تالارهای پذیرایی استان ظرفیت بالایی دارند و می‌توان با وضع یکسری قوانین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.
سردار رحیم جهانبخش (۱۰ تیر) در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در رابطه با کشف اقلام بهداشتی در استان، اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۱۶ هزار لیتر الکل، ۳۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و بیش از ۳ میلیون ماسک و دستکش از متخلفان کشف و ضبط شد که در این خصوص ۵۱ نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی با اشاره به ۶۰۰ مورد بازرسی از اماکن عمومی زنجان طی هفته گذشته توسط اکیپ‌های تلفیقی از جمله دانشگاه علوم پزشکی استان و نیروی انتظامی، افزود: در بازرسی‌های انجام شده، به ۱۴۰ واحد تذکر کتبی، ۱۷ واحد اخطار پلمب و بیش از ۱۰ واحد نیز پلمب شده است.
این مسئول با اشاره به بازرسی دانشگاه علوم پزشکی استان با همکاری پلیس اماکن استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، از بیش از ۲۵ هزار و ۳۸۴ واحد صنعتی زنجان، تصریح کرد: طی این بازرسی‌ها، به بیش از ۱۲ هزار و ۴۵۷ فقره تذکر صادر شده و یک هزار و ۲۶۰ فقره اخطاریه و ۴۶۰ واحد نیز تاکنون پلمب شده است؛ قابل ذکر اینکه بازرسی‌ توسط پلیس اماکن استان همچنان ادامه دارد.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به برگزاری مراسم عروسی در زیر پوست شهر در ایام کرونایی و تعطیلی تالارهای پذیرایی استان، ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم، برگزاری مراسم‌ عروسی افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین در شرایط کنونی باید از طریق رسانه‌های جمعی استان در خصوص برگزاری این مراسم با حداقل تشریفات فرهنگ‌سازی شود.
جهانبخش با اشاره به اینکه اکنون مراسم عروسی در باغ تالارها، باغ‌های شخصی، پارکینگ منازل با تعداد نفرات زیاد و فضای کم برگزار می‌شود که سبب افزایش مبتلایان به بیماری کرونا می‌شود، اظهار کرد: برخی از تالارهای پذیرایی استان ظرفیت بالایی دارند و می‌توان با وضع یکسری قوانین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه پلیس استان برای شناسایی برگزاری مراسم زیرزمینی در استان آمادگی دارد که در صورت تصویب چنین اقدامی برای این افراد اعلام جرم شده و پرونده قضایی تشکیل خواهد شد، افزود: پیشنهاد می‌کنم با بهره‌گیری از ناظران بهداشتی بر فعالیت تالارهای پذیرایی با جمعیت بالای یک هزار نفر نظارت انجام شود.
این مسئول با بیان اینکه اصناف به ویژه متولیان کارخانجات و مراکز پذیرایی آماده به‌کارگیری یک ناظر بهداشتی از جامعه تحصیلکردگان حوزه بهداشت محیط و یا رشته‌های مرتبط بوده و در این خصوص آمادگی خود را اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: انجام چنین کاری علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه اجرای بهینه پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا در صنوف مختلف را بیش از گذشته فراهم می‌کند؛ قابل ذکر است تحقق این مهم نیز در گرو برگزاری کلاس‌های توجیهی و آموزشی است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556904 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.