خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1548044 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

هشدار پلیس در خصوص چالش‌های فضای مجازی برای کودکان

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:19
رئیس پلیس فتا استان قم گفت: تهدیدات فضای مجازی روی قشر کم سن و سال جامعه تاثیراتی به مراتب جدی تر دارد چراکه این قشر از قوه ادراک و منطق ضعیف تری برخوردار هستند.
مجازي،فضاي،قشر،پليس،موالي،تهديدات،سرهنگ،چراكه،والدين،استان،رئيس

ایسنا/قم رئیس پلیس فتا استان قم گفت: تهدیدات فضای مجازی روی قشر کم سن و سال جامعه تاثیراتی به مراتب جدی تر دارد چراکه این قشر از قوه ادراک و منطق ضعیف تری برخوردار هستند.
به گزارش ایسنا به نقل از سرهنگ "علی موالی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت: به جرات می توان سال های اخیر را با عنوان سونامی فضای مجازی نامگذاری کرد چراکه در این سال ها این فضا حضوری طوفانی و مویرگی در اقشار مختلف جوامع بشری داشته است.
وی افزود: با ظهور و حضور این فضا به تدریج آسیب ها و مخاطرات آن نیز آشکار شد، آسیب هایی که تمامی شئونات زندگی از قبیل روحی روانی، جسمی، ارتباطات اجتماعی و ...
را مورد تاثیر خود قرار داد.
سرهنگ موالی ادامه داد: متاسفانه باید گفت تهدیدات فضای مجازی روی قشر کم سن و سال جامعه تاثیراتی به مراتب جدی تر دارد چراکه این قشر از قوه ادراک و منطق ضعیف تری برخوردار بوده و بالطبع در تصمیم گیری ها و انتخاب خطی مشی خود در فعالیت های مجازی ضعیف‌ترعمل خواهند کرد.
رئیس پلیس فتا استان اضافه کرد: راهکار درست این است که والدین ابتدا دانش و آگاهی خود را در زمینه فضای مجازی افزایش دهند و در مرحله بعد کودکانشان را در این مسیر پر پیچ و خم همراهی کنند.
سرهنگ موالی از مهمترین راهکارهای مدیریتی والدین برای استفاده مناسب کودکان از فضای مجازی به موارد ذیل اشاره کرد.
- هر از چندگاهی در کنار کودک خود نشسته و اورا در این فضای مجازی همراهی کنند.
- از نرم‌افزارهای کنترل والدین استفاده کنند، با استفاده از این نرم افزارها تا حد زیادی می توانند نحوه و زمان استفاده کودکان خود از فضای مجازی را مدیریت و کنترل کنند.
- همواره تهدیدات فضای مجازی را به کودک خود گوشزد کرده و راه های حفظ امنیت را به وی آموزش دهند.
- اهمیت حریم خصوصی را به وی خاطرنشان کنند، غالب مشکلات پیش آمده برای خانواده ها در فضای مجازی به دلیل عدم رعایت حریم خصوصی خانواده توسط کودکانشان بوده است.
رئیس پلیس فتا استان به اهمیت موارد یاد شده بالا اشاره کرد و تاکید کرد: امید است با رعایت این نکات و سایر نکات امنیتی و مدیریتی شاهد فعالیت سالم و عاری از تهدید فرزندان در فضای مجازی باشیم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1548044 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.