خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1537795 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آغاز دومین جلسه دادگاه متهمان پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:19
دومین جلسه رسیدگی به پرونده سه متهم اصلی پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت، در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال در نظام اقتصادی دادگاه انقلاب شیراز صبح چهارشنبه ۱۱ تیر آغاز شد.
متهم،پرونده،اخلال،چنگيزي،كوره،نفتي،جلسه،مرودشت،متهمان،رديف،رسيد…

ایسنا/فارس دومین جلسه رسیدگی به پرونده سه متهم اصلی پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت، در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال در نظام اقتصادی دادگاه انقلاب شیراز صبح چهارشنبه ۱۱ تیر آغاز شد.
جلسه دادگاه سه متهم اصلی پرونده اخلال اقتصادی پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان مرودشت، صبح چهارشنبه ۱۱ تیر بعد از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، به ریاست سید محمود ساداتی، به شکل علنی و با حضور خبرنگاران آغاز شد و قاضی ساداتی تاکید کرد که با استناد به مفاد قانون، انتشار نام و تصویر متهمان فاقد ممنوعیت قانونی است.
ساداتی خاطرنشان کرد که در این جلسه به اتهام آقایان علی خادمیان، رضا چنگیزی و محسن کمالی مبنی بر اخلال در امر توزیع نیازهای روز جامعه در حوزه سوخت با حضور خبرنگاران و عکاسان و به شکل علنی رسیدگی خواهد شد.
در ادامه حسینی، نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست صادره علیه متهمان با اشاره به روند شناسایی و بررسی تخلف انجام شده، بیان کرد: به استناد گزارش‌ها و تحقیقات انجام شده، متهمان اقدام به اخلال در حوزه سوخت و ضرر و زیان بیش از ٣٠٨ میلیارد ریالی کرده‌اند.
برومندی، نماینده پخش فرآورده‌های نفتی فارس نیز در این جلسه بیان کرد: صدور حواله‌های یارانه دار برای کوره دارن و دریافت حواله‌ها توسط اشخاص غیر مجاز از مهمترین تخلفات انجام شده است.
او خواستار مجازات متهمان شد.
رضا چنگیزی متهم ردیف اول در دفاع از اتهام وارده از سوی مراجع قضایی، با بیان اینکه به متن کیفرخواست شدیدا اعتراض دارم، گفت: تمام دریافتی کوره داران و کارخانه داران از طریق اینترنت قابل مشاهده است.
او ادامه داد: در این جلسه به عناوین اداره اطلاعات استناد می‌شود، در حالی که وجاهت قانونی ندارد و مصداق اخلال چیز دیگری است.
چنگیزی با بیان اینکه سوء تفاهمی ایجاد شده و اتهامات وارده را قبول ندارم، افزود: ماهانه ٤ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی دریافت می‌کردم.
متهم ردیف اول این پرونده با تاکید بر اینکه حواله بدون مهر از اداره خارج نمی‎شود، خاطرنشان کرد: نفت کوره خارج از شبکه به هیچ کسی نداده‌ام.گاهی اوقات اینترنت قطع می‌شد و برای مشتریان متقاضی، خرید می‌کردم.
چنگیزی همچنین با بیان ایکه بدون فرم الف به هیچ مشتری نفت کوره نداده‌ام، گفت: تمام شرکت نفت ایران را بیاورید اگر حتی یک ریال از خزانه خارج شده، برای من هزار میلیارد تومان اخلال بزنید.
او با تاکید مجدد بر این موضوع که بدون دریافت وجه، حواله داده نمی‌شود، گفت: پول برای خرید سوخت گرفتم.
این متهم ادامه داد: کدام کوره، کارخانه‌دار و صنعتی که با آن در ارتباط بوده‌ام، خوابیده است که مصداق اخلال شود؟
متهم ردیف اول این پرونده وجوه واریزی از سوی مشتریان به حساب شخصی همسرش را پذیرفت ولی دادن نفت کوره خارج از شبکه را نپذیرفت.
چنگیزی با قرائت لایحه‌ای خواستار برخی استعلام‌ها که جزییات آنها را اعلام کرد از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس شد و تاکید کرد که حتی یک تخلف اداری متوجه بنده نیست.
به گزارش ایسنا، پس از دفاع متهم اصلی این پرونده، علی خادمیان دیگر متهم پرونده پتروشیمی مرودشت در جایگاه حاضر شد و گفت: حساب همسرم در اختیار من بوده و ایشان هیچ ارتباط مالی با آقای چنگیزی ندارد.
او گفت: با متهم ردیف اول این پرونده مراودات مالی شخصی غیر اداری داشته‌ام.
خادمیان با رد اتهامات وارده، افزود: حتی یک ریال هم در زمان ریاست رشوه نگرفته‌ام.
به گزارش ایسنا، جلسه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی در موضوع پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان مرودشت، همچنان در حال برگزاری است.
ادامه داردبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1537795 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.