خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530665 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کمیسیون ماده ۱۰۰ تشویق کننده به تخلف در حوزه ساختمان‌سازی است

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:16
بیرجند- معاون دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: کمیسیون ماده ۱۰۰ تشویق کننده به تخلف در ساختمان‌سازی است چرا که متخلف سودی که از تخلف به دست می‌آورد بیش از جریمه‌ای است که در کمیسیون می‌پردازد.
فروش،قانون،ساختمان،ماده،حوزه،دادگستري،پيشگيري،جرم،وقوع

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا صبح چهارشنبه در جلسه پیگیری روند اجرای قانون پیش فروش ساختمان در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه پیش فروش ساختمان هیچ گونه خلاء قانونی وجود ندارد، بیان‌کرد: قانون پیش فروش ساختمان در سال ۸۹ تصویب و آیین‌نامه اجرایی آن نیز در سال ۹۳ برای اجرا ابلاغ شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: با اجرایی شدن دقیق این قانون امنیت و عدالت در حوزه مسکن تا حدی تأمین می‌شود و جلوی بسیاری از تخلفات گرفته خواهد شد.
وحدانی‌نیا گفت: طبق ماده ۲۴ قانون پیش فروش ساختمان، مشاوران املاک نمی‌توانند رأسا مبادرت به تنظیم قرارداد در این زمینه کنند و باید طرفین معامله را بعد از مذاکرات اولیه به دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند رسمی هدایت کنند.
وی افزود: اگر مشاور املاکی خلاف این رویه را عمل کرد پروانه کسب او برای برای اول تا یک سال، برای بار دوم تا مدت دو سال و در بار سوم برای همیشه باطل می‌شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی اظهارکرد: با اجرای دقیق قانون پیش فروش ساختمان دیگر شاهد کلاهبرداری‌هایی چون فروش ملک به چند نفر و انجام معاملات معارض نخواهیم بود که این موضوع از تشکیل پرونده‌های متعدد در دستگاه قضایی استان جلوگیری می‌کند.
وحدانی‌نیا با اشاره به اینکه یکی از مهمترین معضلات در حوزه قراردادهای پیش فروش ساختمان، فروش یک ملک به چند نفر است، بیان‌کرد: باید نواقص قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز در راستای کاهش معضلات و تخلفات حوزه ساختمان‌سازی رفع شود.
وی گفت: قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ در واقع تشویق کننده به تخلف در ساختمان‌سازی است چرا که متخلف سودی که از تخلف به دست می‌آورد بیش از جریمه‌ای است که در کمیسیون ماده ۱۰۰ پرداخت می‌کند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید در زمینه اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان بیش از گذشته فرهنگ‌سازی داشته باشیم، یادآور شد: رسانه‌های عمومی در این زمینه می‌توانند بسیار مؤثر باشند.



برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530665 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.