خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1556807 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سند جهش تولید خراسان شمالی تنظیم شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 13:16
بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اعلام دستور تدوین سند جهش تولید استان گفت: باید بر مبنای این سند، اجرای پروژه ها و شرح وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی مشخص شود.
توليد،جهش،خراسان،شمالي،سند،ايجاد،استاندار،بستر،شجاعي،موانع،شناس…

به گزارش خبرنگار مهر محمد علی شجاعی صبح امروز در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: بسیج کردن تمام ظرفیت‌های استان یک گام اساسی در یکپارچه سازی جهش تولید است که در این راستا با شناسایی توانمندی‌های استان در زمینه‌هایی از جمله فنی، مهندسی، نیروی انسانی و خلق فرصت‌های جدید اقدام کرد.
استاندار خراسان شمالی با اعلام دستور تدوین سند جهش تولید استان بیان کرد: بر مبنای این سند اجرای پروژه‌ها و شرح وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی مشخص شود.
وی با بیان اینکه آنچه که مهم هست تنها تدوین سند نیست، افزود: در سند جهش تولید ۱۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان و ۸۴۰۰ شغل تعریف شده است.
شجاعی بر اجرایی شدن سند جهش تولید تاکید کرد و گفت: برای ایجاد هر شغل، ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم و این در حالیست که باید تغییری در نگاه ایجاد مشاغل انجام شود و اینکه بدانیم جهش تولید زمانی رخ می‌دهد که بستر برای آن فراهم شود.
استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: ایجاد بستر کار سختی نیست بلکه با شناسایی اهداف می‌توان فاصله علمی در حوزه فناوری، صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی کاهش داد تا خراسان شمالی به میانگین‌های کشوری دست یابد.
وی افزود: یکی از نداشته های استان‌ها نبود بازار برای فروش محصولات است پس می‌توان از کسبه‌ها حمایت کرد و اقدامات عملی در راستای فروش محصولات را انجام داد.
استاندار خراسان شمالی وجود افکار اجرایی جهت برطرف کردن موانع تولید را الزامی دانست و اظهار داشت: در مسیر دویدن‌ها متأسفانه مانع اصلی را برنمی داریم بلکه از کنار آن عبور می‌کنیم.
وی افزود: حرف از پروژه زدن کافی نیست و نباید انفرادی کار کرد بلکه وقتی پروژه‌ای تعریف می‌شود باید نقش تک تک مدیران مشخص باشد.
شجاعی بیان داشت: نقش بخش خصوصی منوط به پیوست و حاشیه نیست بلکه برای بخش خصوصی نقشی تعریف شود چون نیازمند تفکرات بخش خصوصی و دولتی هستیم.
استاندار خراسان شمالی رفع موانع برای جهش تولید را الزامی دانست و تصریح کرد: به جهش تولید بسیار نیازمندیم و از تمام مدیران می‌خواهیم زمان کافی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند زیرا ورود آنان به معنای معیشت آسان‌تر و درآمد پایدارتر است.
وی در انتها گفت: بیش از یک دهه است که مقام معظم رهبری در حوزه تولید، اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی فرمایشاتی را در مناسبت‌های مختلف داشته‌اند که جهش تولید ایجاد بستر می‌خواهد و ایجاد بستر به معنای شناسایی موانع و حل آن است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1556807 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.