خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530769 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پنتاگون: در ساخت اف۳۵ به ترکیه وابسته هستیم

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 09:13
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ایالات متحده تا سال ۲۰۲۲ به ترکیه در ساخت قطعات اصلی جنگنده اف۳۵ وابسته خواهد بود.
جنگنده،تركيه،اف،اعلام،پنتاگون،قطعات،ساخت،اندروز

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که این کشور تا ۲ سال دیگر به پیمانکاران ترکیه در ساخت قطعات اصلی جنگنده اف۳۵ وابسته خواهد بود و این وابستگی شامل قطعاتی از بدنه گرفته تا ۱۳۹ قطعه از پیشرانه موتورخواهد بود و تا سال ۲۰۲۲ نیز ادامه خواهد داشت.
این در حالی است که پیش از این دولت آمریکا به دلیل خرید سامانه دفاع موشکی اس۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه، اعلام کرده بود که این کشور را از برنامه ساخت اف۳۵ تا مارس سال جاری میلادی (اسفندماه) خارج خواهد ساخت.
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که اف۳۵ نمی‌تواند به جمع‌آوری اطلاعات از سوی روسیه جهت پی بردن به قابلیت‌های این جنگنده پیشرفته کمک کند.
به گفته بلومبرگ، این نخستین واکنش پنتاگون در مورد تداوم حضور ترکیه در ساخت جنگنده اف۳۵ و شاید نشانه‌ای از نرم شدن لحن دولت ترامپ نسبت به گذشته است.
سرهنگ دوم مایک اندروز، سخنگوی پنتاگون درحالی که ترکیه هنوز از خرید این جنگنده ممنوع است، اعلام کرد این تصمیم اواخر سال گذشته برای احترام به قرارداد موجود و پذیرش تحویل قطعات گرفته شد.
سرهنگ اندروز مدعی شد که منابع جایگزین شناسایی شده و همزمان با خاتمه قراردادهای ترکیه و تحویل قطعات، از آن‌ها استفاده خواهد شد.
ترکیه قرار بود حدود ۱۰۰ فروند از این جنگنده را خریداری کند و به یکی از ۴ مشتری خارجی این جنگنده رادارگریز مبدل شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530769 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.