خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530665 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تداوم اوضاع کنونی سوریه تهدیدی خطرناک برای امنیت ملی عراق است

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 08:09
وزیر خارجه عراق اعلام کرد که تداوم اوضاع کنونی در سوریه تهدید خطرناکی برای امنیت ملی عراق به شمار می رود.
سوريه،عراق،تداوم،خارجه،وزير،فؤاد،تروريستي

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق، در سخنان خود در نشست مجازی بروکسل در خصوص حمایت از سوریه خاطر نشان کرد که تداوم اوضاع کنونی در سوریه تهدیدی خطرناک برای امنیت ملی عراق به شمار می‌رود.
وی در ادامه اظهار داشت: محافظت از تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت و استقلال این کشور و عدم مداخله در امور داخلی آن بسیار مهم بوده و ما از بازگشت سوریه به میان کشورهای عربی استقبال می‌کنیم.
فؤاد حسین افزود: راه کار سیاسی تنها ضامن توقف دردها و رنج‌های ملت سوریه به شمار می‌رود.
وزیر خارجه عراق بر ضرورت مبارزه با تمام گروه‌های تروریستی بدون هیچ تبعیضی از جمله تشکیلات تروریستی داعش و تفکرات تندرو آن تاکید کرد.
وی گفت: تحریم‌های اعمال شده بر سوریه به صورت گسترده ای بر زندگی مردم این کشور و روند امداد رسانی به آنها و اقتصاد و آموزش و بهداشت سوری‌ها تأثیر منفی گذاشته است.
وزیر خارجه عراق خاطر نشان کرد: اهمیت تداوم حمایت بین المللی از کشورهای میزبان آوارگان سوری به ویژه عراق بسیار ملموس است.
تداوم اوضاع کنونی در سوریه می‌تواند منجر به حرکت دهها هزار تروریست به سمت خاک عراق شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530665 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.